LM.plSportDudek razy cztery. Medyk pokonał bezzębny AZS PWSZ Wałbrzych

Dudek razy cztery. Medyk pokonał bezzębny AZS PWSZ Wałbrzych

Nie takiej gry można było spodziewać się po trzeciej drużynie Ekstraligi. AZS PWSZ Wałbrzych w niedzielnym meczu z Medykiem Konin nie stworzył sobie ani jednej sytuacji, sam zaś stracił aż pięć bramek.

Wałbrzyszanki w niedzielę chwalić można było jedynie za grę w defensywie przez pierwsze dwadzieścia minut. Co prawda koninianki od początku spotkania dominowały i stwarzały sobie sytuacje, to jednak AZS PWSZ nie dopuszczał do poważniejszego zagrożenia pod własną bramką.

W 21. minucie zasieki obronne przyjezdnych sforsowała Paulina Dudek. Po prostopadłym zagraniu pomocniczka Medyka trafiła do siatki z najbliższej odległości, rozpoczynając swój koncert pod bramką rywalek. W 38. minucie Dudek trafiła po raz drugi, tym razem wykończając głową dośrodkowanie Aleksandry Sikory.

Po zmianie stron medyczki wciąż dominowały, a Dudek – wciąż strzelała. W 69. minucie znów wykończyła z najbliższej odległości zagranie w pole karne, a w 87. uderzyła celnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W międzyczasie jedną bramkę dla Medyka zanotowała również Agata Guściora. Licznik koninianek zatrzymał się na pięciu trafieniach.

W niedzielę zwyciężył również Górnik Łęczna, zespół Romana Jaszczaka wciąż więc ma nad wiceliderem cztery oczka przewagi. Kolejny mecz już w przyszłą sobotę – Medyk Konin zagra na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec.

Medyk Konin – AZS PWSZ Wałbrzych 5:0 (21’, 38’ 69’, 87’ Paulina Dudek, 54’ Agata Guściora)

Medyk Konin: Anna Szymańska (78’ Monika Sowalska) – Radosława Sławczewa (73’ Klaudia Olejniczak), Maria Ficzay, Aleksandra Sikora, Paulina Dudek, Dagmara Grad, Agata Guściora, Anastazja Karlanowa, Anastazja Szuppo (70’ Klaudia Łasicka), Liliana Kostowa, Anna Gawrońska.

AZS PWSZ Wałbrzych: Daria Antończyk – Weronika Aszkiełowicz (78’ Patrycja Urbańska), Małgorzata Mesjasz, Karolina Gradecka, Jessica Pluta, Dominika Dereń (60’ Angelika Smagur), Katarzyna Iwańczuk, Julia Kowalczyk, Ana Jelencić, Klaudia Miłek, Oliwia Maciukiewicz.