LM.plSportDwa złota, dwa brązy. KKSz walczył w Olimpiadzie Młodzieży

Dwa złota, dwa brązy. KKSz walczył w Olimpiadzie Młodzieży

Złoto w turnieju indywidualnym chłopców oraz w turnieju drużynowym dziewcząt wywalczyli reprezentanci KKSz Konin podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wśród zawodników indywidualnych najlepiej spisał się Hubert Glasner. Koninianin w ćwierćfinale pokonał Piotra Sosulskiego (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:13, w półfinale zwyciężył z Marcinem Lipińskim (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:7, a w decydującym starciu pokonał Jakuba Broniszewskiego (MUKS Victor Warszawa), zwyciężając 15:14 i sięgając po złoty medal.

Złoto zdobyła również drużyna szablistek z Konina. Zespół w składzie: Alicja Papuzińska, Weronika Waleriańczyk, Natalia Wysocka i Małgorzata Zawodniak wygrał ćwierćfinale z TMS Sosnowiec II 45:19, w półfinale pokonał UKS 13 Białystok I 45:21, a w finale zwyciężył 45:37 z Zagłębiowskim Klubem Szermierczym.

Na tym jednak dorobek medalowy KKSz Konin się nie skończył. W turnieju indywidualnym dziewcząt po brąz sięgnęła Małgorzata Zawodniak. Koninianka wygrała w ćwierćfinale z Martą Okine (AZS AWF Warszawa) 15:12, ale w półfinale uległa Zuzannie Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 5:15.

Na trzecim miejscu podium zawody zakończyła również drużyna męska KKSz Konin. Zespół złożony z Sebastiana Glanca, Huberta Glasnera, Dominika Płusy i Dominika Woźniaka w ćwierćfinale pokonał kolegów z drugiej drużyny KKSz Konin 45:32, a w półfinale uległ AZS AWF Warszawa 37:45. W starciu o trzecie miejsce koninianie pokonali Zagłębiowski Klub Szermierczy I 45:34.

W klasyfikacji klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szabli KKSz Konin zajął pierwsze miejsce z dorobkiem 98 pkt. Koninianie mieli również swój wkład w wynik województwa wielkopolskiego, które zajęło trzecie miejsce w klasyfikacji.