LM.plSportWygrał walkę w siedem sekund. Pieczyński mistrzem Polski!

Wygrał walkę w siedem sekund. Pieczyński mistrzem Polski!

Kolejny duży sukces na swoim koncie ma judoka UKS Górnik Konin Hubert Pieczyński. Koninianin zwyciężył Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek Młodszych.

Zawody rozgrywane były w Gorzowie Wlkp. i miały podwójną rangę – nie tylko mistrzowską, ale również klasyfikowane były jako zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Hubert Pieczyński startował w kategorii mężczyzn do 50 kg. Oprócz koninianina na starcie zawodów stanęło jeszcze osiemnastu judoków.

Nikt jednak nie miał szans z Pieczyńskim. Trzy pierwsze walki zawodnik trenera Marka Grabowskiego skończył przed czasem. Najpierw po 29 sekundach pokonał Bruno Bieleckiego (MKS Juvenia Wrocław), następnie w zaledwie siedem sekund zakończył walkę z Wojciechem Kazimierczakiem (KS Yawara Warszawa), a po 24 sekundach okazał się lepszy od Jakuba Kosterkiewicza (KS Mako Wrocław).

Najtrudniejszy dla Pieczyńskiego był półfinał. Koninianin mierzył się w nim z Jakubem Kubickim (Olimp Nowy Sącz). Pojedynek trwał pełne cztery minuty i tym razem reprezentant UKS Górnik Judo Konin zwyciężył na punkty 02s2 do 00s1.

W finale Pieczyński walczył z Maciejem Rombelem (UKS ASzWoj Warszawa). Koninianin znów zakończył walkę przed czasem, wygrywając po 49 sekundach i tym samym zwyciężając w całych zawodach. Hubert Pieczyński wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Polski juniorów młodszych w judo.