LM.plSportPodwójne mistrzostwo Rutkowskiego, siedem medali Shootersów

Podwójne mistrzostwo Rutkowskiego, siedem medali Shootersów

Czterokrotnie na najwyższych stopniach podium stawali w niedzielę zawodnicy Shooters Konin. Dwa złota z IV Mistrzostw Polski Cavalcanti w BJJ Gi i No Gi przywiózł Kewin Rutkowski.

Koninianin jak zwykle zdominował swoje kategorie w BJJ. W konkurencji juniorów do 61,5 kg pokonał Sebastiana Cywińskiego z KSW Nokaut Kościan, a w No Gi juniorów do 61,5 kg okazał się lepszy od Cywińskiego oraz Grzegorza Jaworskiego z StreetFighters Słubice. Ponadto Rutkowski zadebiutował w formule MMA, również wygrywając swój pojedynek, wybrany został także najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

Na najwyższych miejscach podium stawali również w niedzielę. Jakub Górny i Szymon Włoszczyński. Ten pierwszy wygrał w kategorii No Gi Junior młodszy do 41 kg, a ten drugi zwyciężył w No Gi Junior powyżej 66 kg.

Dwa medale w niedzielę zdobył Filip Dopierała. Koninianin był drugi w BJJ Dzieci 2008-2010 do 25 kg i do 24 kg. Srebro wywalczył także Ireneusz Mila, który w kategorii BJJ Master purpurowy/brązowy/czarny do 85,5 kg był drugi.

W niedzielę zawodnicy rywalizowali również w formule K1. Debiut w tej konkurencji zaliczył Bartosz Palutka. Reprezentant Shooters Konin pokonał zawodnika Fight Fabric Łódź. W klasyfikacji drużynowej K1 Shooters Konin zajęli trzecie miejsce.