Dzisiaj jest środa 22 listopada 2017, imieniny: Cecylii, Marka, Maura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23942) SPORT FORUM FIRMY (5102) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 5oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
10 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wyciskali ponad 260 kg. I Mistrzostwa Konina Bench ... (6)Konin. Platforma Obywatelska chce swojego prezyden ... (83)
jesteś tutaj: Strona głównaSportKlasa okręgowa: Czołówka gubiła punkty. Tur nie gr ...

Klasa okręgowa: Czołówka gubiła punkty. Tur nie grał, a wygrał

Dodano: 15.05.2017 19:40

Spośród sześciu pierwszych drużyn konińskiej klasy okręgowej jedynie Tur 1921 Turek zanotował w ostatniej kolejce zwycięstwo. Lider tabeli zapisał na swoim koncie trzy oczka nawet nie wybiegając na boisko.

Stało się tak, bowiem z powodu problemów kadrowych mecz odwołał Hetman Orchowo. Tur 1921 otrzymał więc walkowera i trzy punkty na swoje konto. Lider rozgrywek zwiększył jednocześnie swoją przewagę nad Olimpią Koło do jedenastu punktów i już tylko cud mógłby odebrać mu mistrzostwo w tym sezonie.

Olimpia w miniony weekend zaledwie zremisowała 1:1 ze Spartą Sklejka Orzechowo. Kolanie nie byli jedynymi zespołami z czołówki, którzy stracili punkty. Bezbramkowym remisem zakończył się mecz GKS Sompolno z Kasztelanią Brudzew, Wilki Wilczyn przegrały 0:2 z Polonusem Kazimierz Biskupi, a Warta Eremita Dobrów zremisowała 2:2 z Płomieniem Nekla.

Wszystkie te zespoły utrzymały swoje pozycje w tabeli. Status quo utrzymany został również w środku tabeli. Orzeł Grzegorzew wygrał ze Strażakiem Licheń Stary 1:0, ale wciąż zajmuje siódme miejsce, mając tyle samo punktów, co Polonus Kazimierz Biskupi. Zespół z Lichenia Starego pomimo porażki wciąż jest dziesiąty, ale ma już tylko punkt przewagi nad Polaninem. Drużyna ze Strzałkowa w sobotę pokonała 2:0 Polonię Golina. Dwunasty zespół klasyfikacji dorobkiem punktowym dogonili Błękitni Mąkolno dzięki remisowi 1:1 ze Zjednoczonymi Rychwał.

Czternaste miejsce wciąż zajmuje Płomień Nekla, mając już jeden punkt przewagi nad Hetmanem Orchowo i dwa nad Zjednoczonymi Rychwał. Gdyby wszystkie ligi miały się zakończyć w tym momencie z klasy okręgowej spadłyby dwa ostatnie zespoły.

O krok od zwycięstwa w grupie I A-klasy są Czarni Ostrowite. Obecny lider musi w trzech kolejnych spotkaniach zdobyć co najmniej dwa punkty by być pewnym mistrzostwa i awansu. W grupie II w grze pozostały już tylko Tulisia Tuliszków i Warta Krzymów, ale zespół z Tuliszkowa ma pięć punktów przewagi nad wiceliderem. W B-klasie pewny awans (ale nie mistrzostwo) ma już Zryw Dąbie, możliwość gry wyżej wywalczył sobie również już MKS Dąbie.

Tabela konińskiej klasy okręgowej (liczba rozegranych meczów):
1. Tur 1921 Turek – 66 pkt (25)
2. Olimpia Koło – 55 pkt (25)
3. GKS Sompolno – 43 pkt (25)
4. Wilki Wilczyn – 41 pkt (25)
5. Kasztelania Brudzew – 37 pkt (25)
6. Warta Dobrów – 36 pkt (25)
7. Orzeł Grzegorzew – 35 pkt (25)
8. Polonus Kazimierz Biskupi – 35 pkt (24)
9. Sparta Orzechowo – 32 pkt (25)
10. Strażak Licheń Stary – 30 pkt (25)
11. Polanin Strzałkowo – 29 pkt (25)
12. Polonia Golina – 25 pkt (25)
13. Błękitni Mąkolno – 25 pkt (24)
14. Płomień Nekla – 23 pkt (25)
15. Hetman Orchowo – 22 pkt (25)
16. Zjednoczeni Rychwał – 21 pkt (25).

  • Klasa okręgowa: Czołówka gubiła punkty. Tur nie grał, a wygrał

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

KOMENTARZE

Mała poprawka. Ostrowite potrzebuje dwoch punktow do awansu. MKS juz awansował, bo dostanie 3 punkty za walkower z Adamowem.
Dodano: 15.05.2017 20:31    Przez: ~mmm
MKS niech najpierw spłaci długi zeby moc awansowac
Dodano: 15.05.2017 20:49    Przez: ~znający temat
Zgadzam się i zgadzam się :) Obie poprawki naniesione.
Dodano: 16.05.2017 00:56    Przez: B.Skonieczny
OZPN Konin na wszystko przymknie oko..Liczy się kasa.
Dodano: 15.05.2017 22:40    Przez: ~Klub
Nareszcie sędziowie nie pomagali OLIMPI !!!! , i jest rezultat Brawo !!!!!
Dodano: 16.05.2017 00:52    Przez: ~xxx
Szkoda Lichenia , Bo był zespołem Lepszym , dojrzalszym ,grający piłkę techniczną , a przez jedną akcję wygrała prawdziwa wiocha ! Szkoda nie których zawodników bo zostawili dużo serca i umiejętności na boisku szkoda !!!!!!
Dodano: 16.05.2017 01:00    Przez: ~!!!!
Ano brak skuteczności ! , bo powinno być 3- 1 !!!
Dodano: 16.05.2017 01:03    Przez: ~swój
Szkoda bo powini przegrać więcej,a tak poza tym tylko stały fragment gry.Tak na marginesie to po każdej kolejce płacz może zbudujcie sobie ścianę płaczu będzie nowa atrakcja.
Dodano: 16.05.2017 06:21    Przez: ~Miejscowy
Co wy się czepiacie Lichenia? Nikt z Lichenia nie płacze bo wiedzą że przegrali ,a ktoś tylko ferment sjeje na forach.Zazdrosc kogoś w d....E ściska.Proponuje niech każdy patrzy na siebie.
Dodano: 16.05.2017 10:35    Przez: ~Strazak
Jeśli tak jest to ok.
Dodano: 16.05.2017 11:11    Przez: ~Miejscowy
z goliny trenera wywalic po takich wynikach bo sam niema honoru aby odejsc
Dodano: 16.05.2017 18:53    Przez: ~wstyd
Przecież zdaniem trenera to zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani do każdego meczu tylko co mecz przyjeżdżają słabi sędziowie i mu załatwiają mecz że Golina przegraje taka jest prawda i tak uważa każdy w Golinie.Czemu nikt z Goliny nie piszczał na ostatnim meczu w Strzałkowie bo był bardzo znany sędzia którego każdy zawodnik,trener się boi i wie o tym że u niego nie ma głupiego gadania i dyskutowania na boisku.
Dodano: 16.05.2017 19:26    Przez: ~kibic
w golinie ten sam trener u juniorow i tez przed ostatnie miejsce trenerze nie osmieszaj sie
Dodano: 16.05.2017 20:19    Przez: ~masakra
Do masakry. Jak bys byl w temacie i wiedzial jak to wyglada to glupot bys nie pisal. Akurat z Goliny to.wielu zawodnikow z tego rocznika reprezentuje inne kluby, glownie Górnika. Zostali wyszkoleni przez obecnego trenera seniorow i zasilaja inny klub by sie.bardziej rozwijac. Jak by obecnie grali w Golinie to w tej lidze juniorow byliby na.pewno w czolowce grupy mistrzowskiej. Nie pisz glupot, pomysl zanim odpalisz ten internecik.
Dodano: 17.05.2017 08:13    Przez: ~Maskara2
zorientuj się baranie kto jest trenerem juniorów w golinie i które miejsce zajmuje w tabeli kłania się ozpn konin (tam są tabele) 4 miejsce tyle samo punktów co 1 drużyna nie przypominam sobie, aby ktokolwiek z działaczy lub ludzi związanych z klubem mieli pretensje do sędziów tylko fermenciarze sieją te komentarze zobacz ilu zawodników nie może grać w poszczególnych meczach, ślecz stronę Polonii Golina. A ty co jesteś taki mocny to przyjdz na trening i wzmocij klub będziesz prawdziwą gwiazdą
Dodano: 16.05.2017 23:11    Przez: ~kosyl
No tak 4 miejsce, ale w grupie słabszej, a nie mistrzowskiej.
Dodano: 17.05.2017 00:14    Przez: ~lop
co z tego na wszytskim reke trzyma menager Debowski hahaha
Dodano: 17.05.2017 13:58    Przez: ~kkk
Komentarz z godz 12.08 został już zgłoszony na policję i się okaże kto jest taki mądry i się podpisuje czyimś imieniem i do tego miejscowością danej osoby.A teraz są takie możliwości że można sprawdzić wszystko i zobaczymy komu będzie łyso.
Dodano: 17.05.2017 16:35    Przez: ~zgłoszone na policję
a ilu chlopakow przez tego niby trenera nie gra aprzychodza na orlika
Dodano: 17.05.2017 19:28    Przez: ~zorietowany
jak się zrobili gwiazdami, nie chce im się trenować i grać w klubie tylko wolą grać z "dziadkami" to przychodzą na tego orlika. Na orliku rywalizacja przecież jest na dużo wyższym poziomie. Jak chcą to biegają, jak nie chcą to idą do domu kiedy się podoba, zero zobowiązania. Jak przyjde to bede.Może zostań ty trenerem tam albo prezesem to pewnie z tego orlika wrócą. Potrenują 2 dni i wrócą z powrotem na orlik bo powiedzą, że prezes albo trener nie taki. Gdyby tak na prawdę nie grali przez trenera to już by dawno znaleźli sobie inny klub jak by im na graniu zależało. Udowodniliby wtedy że chcą grać dalej, a w golinie rzeczywiście coś jest nie tak, byc może własnie nie odpowiada im trener. Ale im się po prostu nie chce. A jak sie nie chce to najlatwiej powiedziec ze trener nie pasuje i jeszcze o tym pisac chamsko na forum. Żenada, że jeszcze próbujesz tłumaczyć takie podejscie. Chyba ze rzeczywiscie siejesz ferment bo masz zakusy na funkcje ...
Dodano: 19.05.2017 08:46    Przez: ~chyba zdezorientowany
....trenera w golinie haha
Dodano: 19.05.2017 08:49    Przez: ~chyba zdezorientowany
co to za trener w golinie co sezon bronia sie przed spadkiem