Dzisiaj jest wtorek 26 września 2017, imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23694) SPORT FORUM FIRMY (5073) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 15oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Podopieczni schroniska dla zwierząt doczekali si ... (15)Kościelec. Wypadek na dk 92. Samochód uderzył w barierk ... (18)
jesteś tutaj: Strona głównaSportPiłkarska kolejka: Ten mecz Górnik wygrać po prost ...

Piłkarska kolejka: Ten mecz Górnik wygrać po prostu musi

Dodano: 18.05.2017 13:18

Przedostatni mecz z jednym z bezpośrednich rywali o utrzymanie rozegra w sobotę Górnik Konin. Biało-niebiescy nie mają wyjścia – muszą to spotkanie po prostu wygrać.

Świadczy o tym terminarz III ligi. Do końca sezonu pozostało sześć kolejek. Górnik spośród rywali w walce o utrzymanie zmierzy się jeszcze z KS Chwaszczyno i Wdą Świecie, duże szanse na punkty ma również z KKS 1925 Kalisz (biało-niebiescy często punktowali w derbach). Pozostałe drużyny należą do ligowej czołówki i o punkty będzie ciężko. Tymczasem KS Chwaszczyno czekają jeszcze mecze z Pogonią Lębork, Chemikiem Bydgoszcz i Polonią Środa Wlkp. (czyli aż trzy spotkania, nie licząc Górnika, z bezpośrednimi rywalami o utrzymanie), a bydgoszczan – z Pogonią II Szczecin i Wdą Świecie. W małej tabeli tych zespołów najlepszą sytuację ma na razie Chemik (dziewięć punktów za zwycięstwa z Górnikiem i KS Chwaszczyno), drugi jest Górnik (trzy punkty za wygraną z KS Chwaszczyno), a najgorszy bilans bezpośrednich spotkań ma KS (ani jednego punktu).

Biało-niebiescy w czterech ostatnich spotkaniach ligowych nie wygrali ani razu. Podobnie zła seria zdarzyła się Górnikowi na przełomie października i listopada. Jeżeli w Chwaszczynie koninianie również nie wywalczą kompletu punktów, będzie to najdłuższa seria bez zwycięstwa za kadencji Czesława Owczarka. Taki scenariusz dla biało-niebieskich będzie jednak oznaczać duże niebezpieczeństwo pożegnania się z III ligą. Górnik już teraz znajduje się w strefie spadkowej i nie ma marginesu błędu do wykorzystania.

Po drugiej stronie tabeli równie ważny mecz czeka Sokoła Kleczew. Zespół Marcina Woźniaka zagra w Koszalinie z trzecią drużyną ligi – Gwardią. Niedawny lider III ligi wiosną radzi sobie ze zmiennym szczęściem, a u siebie nawet częściej przegrywał, niż wygrywał. Dla kleczewian zwycięstwo z Gwardią będzie okazją do powrotu na ligowe podium, a może nawet (choć to mało prawdopodobne) – na fotel lidera ligi. Sokół takich szans miał już jednak kilka i do tej pory ich nie wykorzystywał.

Gwardia w pięciu ostatnich spotkaniach zanotowała aż cztery porażki. Lepszego momentu do zwycięstwa nad zespołem z Koszalina Sokół mieć już nie będzie. Szczególnie, że za plecami kleczewian już czai się Elana Toruń. Porażka w Koszalinie może dla zespołu Marcina Woźniaka oznaczać spadek na piąte miejsce w klasyfikacji.

Zaledwie cztery kolejki pozostały do zakończenia sezonu w IV lidze. Szansę na kolejne punkty będzie miał w sobotę SKP Słupca. Drużyna Wojciecha Henke podejmie Kanię Gostyń, przedostatni zespół tabeli. Na wyjazdach zespół z Gostynia wygrał dotąd tylko raz, a w pierwszym meczu słupczanie triumfowali 2:1. Trudno spodziewać się w sobotę innego rezultatu, niż zwycięstwa SKP.

Taki wynik pomógłby zresztą innemu czwartoligowcowi z regionu konińskiego – Wichrowi Dobra. Drużyna Zbigniewa Kaczmarka musi gonić Kanię Gostyń. W sobotę o punkty Wichrowi będzie jednak trudno. Dobrzanie zmierzą się na wyjeździe z Obrą Kościan, piątym zespołem ligi, który na własnym terenie przegrał tylko raz.

III liga grupa II:
20.05, godz. 15.00: KS Chwaszczyno – Górnik Konin, stadion w Chwaszczynie
20.05, godz. 17.00: Gwardia Koszalin – Sokół Kleczew, stadion w Koszalinie.

IV liga grupa wielkopolska południowa:
20.05, godz. 16.00: Obra Kościan – Wicher Dobra, stadion przy ul. Wojciecha Maya w Kościanie
20.05, godz. 17.00: SKP Słupca – Kania Gostyń, Stadion Miejski przy ul. Gajowej w Słupcy.

  • Piłkarska kolejka: Ten mecz Górnik wygrać po prostu musi

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   IV liga,   Górnik Konin,   Sokół Kleczew,   SKP Słupca,   Wicher Dobra

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Proste rozwiązanie. 50 osób jedzie z Ostrovią, drugie tyle zostaje w Koninie. Nie mamy tylu osób czy o co chodzi? Czy w poważnym świecie kibicowskim wyobraża ktoś sobie brak młynu na Legii (bo jest w Sosnowcu), brak dopingu na Lechu (bo są w Gdyni). Tu nie ma co szukać usprawiedliwienia! Kibicowsko to jest porażka. Koniec. Kropka.
Dodano: 19.05.2017 10:25    Przez: ~OLDSCHOOL
dla jakich kibiców? czy to ci co zamiast na mecz z lechem pojechali na wioske do dobrej bo tam ostrowia grała
Dodano: 18.05.2017 23:11    Przez: ~fff
Mam nadzieję, że chłopacy są świadomi tego jaki klub reprezentują i równie świadomi tego, że jeśli nie utrzymają Górnika, to klub się długo po tym nie pozbiera. Zapomnieć będzie można o tym, że znajdzie się naiwny który tym wszystkim będzie z pełną odpowiedzialnością zarządzał. Dla kibiców Górnika utrzymanie w lidze jest tym samym co dla kibiców Realu czy Juve zdobycie LM. Zatem do roboty!
Dodano: 18.05.2017 19:25    Przez: ~łańcuch

KOMENTARZE

Panie Bartku: "Górnik o punkty walczyć będzie mógł jeszcze z KS Chwaszczyno, Wdą Świecie i KKS 1925 Kalisz (biało-niebiescy często punktowali w derbach). " zdanie to jest nieprawdziwe lub niefortunne. Bo o punkty Górnik będzie mógł walczyć w każdym z 6 meczów, nie tylko w tych 3. Proszę poprawić. Co nie zmienia faktu, że na 60-lecie Górnik zapewne spadnie do 4 ligi. Przykre...
Dodano: 18.05.2017 15:22    Przez: ~kibic
Jasne, ale kolejne zdanie (,,Pozostałe drużyny należą do ligowej czołówki i o punkty będzie ciężko") wskazuje, że nie chodziło o to, że Górnik nie będzie mógł walczyć o te punkty z innymi rywalami, ale że może nie być w stanie tego zrobić. Cel był jeden - porównanie terminarza Górnika, Chemika i Chwaszczyna i wskazanie, że największe szanse na punkty ma KS. Oczywiście Górnik nie tylko może, ale wręcz w obecnej sytuacji musi walczyć o punkty z każdym, czego mu zresztą życzę. Dla jasności jednak przeformułuję to stwierdzenie.
Dodano: 18.05.2017 17:24    Przez: B.Skonieczny
Mam nadzieję, że chłopacy są świadomi tego jaki klub reprezentują i równie świadomi tego, że jeśli nie utrzymają Górnika, to klub się długo po tym nie pozbiera. Zapomnieć będzie można o tym, że znajdzie się naiwny który tym wszystkim będzie z pełną odpowiedzialnością zarządzał. Dla kibiców Górnika utrzymanie w lidze jest tym samym co dla kibiców Realu czy Juve zdobycie LM. Zatem do roboty!
Dodano: 18.05.2017 19:25    Przez: ~łańcuch
Wystarczy, że zagrają z takim zaangażowaniem co z Sokołem czy Elaną. Wszystko w ich rękach, nogach i głowach!
Dodano: 18.05.2017 23:23    Przez: ~po 3 pkt.
dla jakich kibiców? czy to ci co zamiast na mecz z lechem pojechali na wioske do dobrej bo tam ostrowia grała
Dodano: 18.05.2017 23:11    Przez: ~fff
Są pewne sprawy nazwijmy to polityczne o których nie dowiesz się z netu i tyle. Kibice z Ostrowa tez kilka razy wspierali górnika odpuszczajac swoje mecze ale co Ty możesz o tym wiedzieć co?
Dodano: 18.05.2017 23:59    Przez: ~Ksg ole
Proste rozwiązanie. 50 osób jedzie z Ostrovią, drugie tyle zostaje w Koninie. Nie mamy tylu osób czy o co chodzi? Czy w poważnym świecie kibicowskim wyobraża ktoś sobie brak młynu na Legii (bo jest w Sosnowcu), brak dopingu na Lechu (bo są w Gdyni). Tu nie ma co szukać usprawiedliwienia! Kibicowsko to jest porażka. Koniec. Kropka.
Dodano: 19.05.2017 10:25    Przez: ~OLDSCHOOL
Ruch kibicowski w Koninie zamiera czy tego chcecie czy nie, młodzież się wyprowadza, nie ma kto tworzyć nowego młyna a starsi zaczynają zamieniać się w pikników.
Dodano: 19.05.2017 10:37    Przez: ~ghtvg
OLDSCHOOL - nie porównuj Legii czy Lecha z miast aglomeracyjnych i drużyn bijących się o mistrzostwo Polski. Zobacz lepiej do czego doprowadziła dominacja Lecha w Wlkp pod względem sportowym, finansowym i kibicowskim - w WLKP jest tylko 1 drużyna w Ekstraklasie, a potem długo długo..... nic. Warta Poznań w II lidze i nic więcej. Na szczeblu centralnym 2 drużyny z WLKP i to z Poznania. Ot do czego doprowadził Wasz zachwyt nad Lechem i akcje jak na LM.pl malomiasteczkowe konkursy z biletami!
Dodano: 19.05.2017 11:21    Przez: ~wiocha
Dlaczego niby nie porównywać? Czym różni się kibicowanie Lechowi, Legii od kibicowania Górnikowi? Czy kibice Górnika nie potrafią rozwiązać takich sytuacji tylko dlatego, że są z dużo mniejszego miasta? Gorzej w związku z tym myślą?
Dodano: 19.05.2017 14:37    Przez: ~OLDSCHOOL
Myślę, że promocja Górnika na LM.pl w postaci zapowiedzi, relacji, fotorelacji i transmisji przebija ze sto razy promocję Lecha. Zresztą nikt nie broni Górnikowi zaoferować podobne konkursy, jak Lech.
Dodano: 19.05.2017 20:20    Przez: B.Skonieczny
to wiem o kibicowaniu że za chwile bedziecie z tą ostrowią spotykać się na wspólnych meczach w 4 lidze bo jak nasz górnik potrzebuje wsparcia to wy jesteście w dobrej....
Dodano: 19.05.2017 07:37    Przez: ~kibic co się nie zna
4 liga to wiecej wygranych meczy w sam raz !
Dodano: 19.05.2017 17:30    Przez: ~Michu
Zobaczymy ile goli nasz bramkarz wpuści?
Dodano: 19.05.2017 17:44    Przez: ~fan
I ciekawe ile wybroni !!! Śmieszny jesteś gościu.
Dodano: 20.05.2017 15:41    Przez: ~do fan
No i znowu lipa
Dodano: 20.05.2017 16:57    Przez: ~Ijhi
i w p**deczkę ;) żegnaj kurniku, dno bliżej niż może się wydawać, a kibole w Dobrej byli ?
Dodano: 20.05.2017 16:57    Przez: ~wierny kibic
Gorniku żegnaj już po tobie. O Nowego sezonu klubu nienma
Dodano: 20.05.2017 17:21    Przez: ~koniec piłki w Koninie
Jaki byl wynik ?
Dodano: 20.05.2017 18:09    Przez: ~Adik
Poszukaj sobie
Dodano: 20.05.2017 18:21    Przez: ~Oooo
Wioska z Chwastowa czy też Chwaszczyna wygrała z naszymi wspaniałymi, prześwietnymi i mistrzowskimi( w lansowaniu sie w Q- club :P ) piłkarzykami 1:0
Dodano: 20.05.2017 18:28    Przez: ~Szydera w ch....
A żona trenera jeszcze jezdzi na mecze ?
Dodano: 20.05.2017 18:32    Przez: ~he he
1 z 2
12>>