LM.plSportSłupca. Przegrali II ligę o włos z zawodnikami z PlusLigi

Słupca. Przegrali II ligę o włos z zawodnikami z PlusLigi

Z siatkarzami grającymi na co dzień na parkietach PlusLigi rywalizować musieli w niedzielę zawodnicy SPS Słupca. W finałowym starciu III ligi Effector II Kielce zwyciężył 3:2.

Oba zespoły po dwóch rundach zmagań miały na koncie po dwa zwycięstwa. Niedzielny mecz turnieju finałowego miał rozstrzygnąć, który z zespołów znajdzie się w II lidze w przyszłym sezonie. Walka była zacięta, a do rozstrzygnięcia spotkania potrzeba było pięciu setów.

Dwa pierwsze padły łupem rezerw Effectora. Kielczanie wygrywali do piętnastu i do szesnastu. - Widać było w naszych poczynaniach stres i zbyt duży respekt przed przeciwnikiem – oceniał po spotkaniu Mariusz Dzierżyński, asystent trenera SPS Słupca.

Wszystko zmieniło się w secie trzecim. Słupczanom udało się zwyciężyć po grze na przewagi 27:25. To dodało wiary gospodarzom i siatkarze SPS niesieni dopingiem swoich kibiców wygrali również czwartego seta 25:18, wyrównując tym samym wynik całego spotkania na 2:2.

O losach starcia rozstrzygnąć miał więc set piąty. SPS prowadził w nim już 7:5, później jednak kielczanie zdołali się podnieść i ostatecznie zwyciężyć 15:12, wygrywając całe spotkanie 3:2. Porażka SPS boli szczególnie, zespół ze Słupcy zmagać się bowiem musiał z siatkarzami… z PlusLigi. Rezerwy Effectora przyjechały na turniej finałowy wzmocnione zawodnikami z pierwszego zespołu – Michałem Superlakiem, Krzysztofem Antosikiem, Szymonem Binkiem i Andrzejem Orobko.

Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju i awans do II ligi uzyskał Efector II Kielce. SPS Słupca z dorobkiem pięciu punktów uplasował się na drugim miejscu, co jest najlepszym wynikiem zespołu w historii. Słupczanie wciąż mają zamiar walczyć o możliwość gry w wyższej klasie rozgrywkowej. - Prawdopodobnie będziemy aplikować o występy w II lidze, a jest to związane z tym, że ten zespół absolutnie zasługuje na szansę sprawdzenia z przeciwnikami z wyższej półki, a dziś mimo wszystkich okoliczności, czujemy się nieco zawiedzeni, że rywale posiłkowali się graczami zawodowymi – informują działacze klubowi na oficjalnej stronie SPS Słupca.

LKS LUKS Dobroń – Wena Kostrzyn nad Odrą 1:3 (22:25, 16:25, 25:23, 22:25)

Effector II Kielce – SPS Słupca 3:2 (25:15, 25:16, 25:27, 18:25, 15:12)

SPS Słupca: Kamil Ziętek, Artur Helman, Mikołaj Kurek, Damian Marcjan, Andrzej Mielcarek, Mateusz Wieczorek, Sebastian Skierka oraz Łukasz Cieloszyk, Michał Janiszewski.