Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19844) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO

29 / 17oC
24 / 16oC
21 / 12oC

Stypendia od marszałka dla centrów kształcenia zaw ... (1)Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (20)

Wielki sukces kolarzy KLTC. Srebro na pożyczonym sprzęcie

Dodano: 23.05.2017 12:25

Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli kolarze KLTC Konin podczas Juniorskich Mistrzostw Polski. Sukces konińskich zawodników jest tym większy, że po raz kolejny odniesiony został na pożyczonym sprzęcie.

Mistrzostwa Polski rozgrywane były na torze w Pruszkowie. Drużyna KLTC Konin pierwsze miejsce przegrała po zaciętej walce z UKS Copernicus – SMS Toruń. Zespół w składzie: Mateusz Kostański, Konrad Sosiński, Patryk Sztrauch i Adrian Lorenc wywalczyła ostatecznie srebrne medale. – Jest to jeden z największych sukcesów konińskich kolarzy – oceniają trenerzy KLTC.

Wagi temu sukcesowi dodaje fakt, że po raz kolejny cykliści z Konina walczyć musieli nie tylko z rywalami, ale i z własnymi, sprzętowymi ograniczeniami. Koninianie musieli pożyczać specjalistyczny sprzęt w postaci pełnych kół od zaprzyjaźnionych klubów z Kalisza i Koźminka. – Naszego klubu po prostu na to nie stać – wyjaśniają przedstawiciele KLTC.

To nie pierwsza tego typu sytuacja. W sierpniu zeszłego roku Konrad Sosiński wywalczył srebro na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży jadąc na pożyczonym rowerze. W październiku koninianie bez żadnych przygotowań pojechali na Torowe Mistrzostwa Polski i wywalczyli tam trzy medale.

W miniony weekend na medalu drużynowym zdobycze reprezentantów KLTC się nie zakończyły. Dwa krążki zdobył w startach indywidualnych Marcin Czyszczewski. Koninianin zajął trzecie miejsca w sprincie indywidualnym oraz w keirinie, startując w kategorii młodzieżowej 19 – 22 lata.

Blisko medalu był również Bartosz Daszkiewicz, który w sprincie indywidualnym w kat. juniorów był czwarty. Dziewiąte miejsce zajął Emil Czyszczewski, a szesnaste – Krzysztof Nesterowicz. W sprincie drużynowym olimpijskich KLTC Konin w składzie: Bartosz Daszkiewicz, Emil Czyszczewski, Krzysztof Nesterowicz zajął piąte miejsce.

Tych trzech kolarzy wystartowało również w keirinie. Bartosz Daszkiewicz zajął siódme miejsce, Krzysztof Nesterowicz dwunaste, a Emil Czyszczewski – piętnaste miejsce.