Dzisiaj jest piątek 28 lutego 2020, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20627) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

Wielki sukces kolarzy KLTC. Srebro na pożyczonym sprzęcie

Dodano: 23.05.2017 12:25
Źródło: LM.pl

Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli kolarze KLTC Konin podczas Juniorskich Mistrzostw Polski. Sukces konińskich zawodników jest tym większy, że po raz kolejny odniesiony został na pożyczonym sprzęcie.

Mistrzostwa Polski rozgrywane były na torze w Pruszkowie. Drużyna KLTC Konin pierwsze miejsce przegrała po zaciętej walce z UKS Copernicus – SMS Toruń. Zespół w składzie: Mateusz Kostański, Konrad Sosiński, Patryk Sztrauch i Adrian Lorenc wywalczyła ostatecznie srebrne medale. – Jest to jeden z największych sukcesów konińskich kolarzy – oceniają trenerzy KLTC.

Wagi temu sukcesowi dodaje fakt, że po raz kolejny cykliści z Konina walczyć musieli nie tylko z rywalami, ale i z własnymi, sprzętowymi ograniczeniami. Koninianie musieli pożyczać specjalistyczny sprzęt w postaci pełnych kół od zaprzyjaźnionych klubów z Kalisza i Koźminka. – Naszego klubu po prostu na to nie stać – wyjaśniają przedstawiciele KLTC.

To nie pierwsza tego typu sytuacja. W sierpniu zeszłego roku Konrad Sosiński wywalczył srebro na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży jadąc na pożyczonym rowerze. W październiku koninianie bez żadnych przygotowań pojechali na Torowe Mistrzostwa Polski i wywalczyli tam trzy medale.

W miniony weekend na medalu drużynowym zdobycze reprezentantów KLTC się nie zakończyły. Dwa krążki zdobył w startach indywidualnych Marcin Czyszczewski. Koninianin zajął trzecie miejsca w sprincie indywidualnym oraz w keirinie, startując w kategorii młodzieżowej 19 – 22 lata.

Blisko medalu był również Bartosz Daszkiewicz, który w sprincie indywidualnym w kat. juniorów był czwarty. Dziewiąte miejsce zajął Emil Czyszczewski, a szesnaste – Krzysztof Nesterowicz. W sprincie drużynowym olimpijskich KLTC Konin w składzie: Bartosz Daszkiewicz, Emil Czyszczewski, Krzysztof Nesterowicz zajął piąte miejsce.

Tych trzech kolarzy wystartowało również w keirinie. Bartosz Daszkiewicz zajął siódme miejsce, Krzysztof Nesterowicz dwunaste, a Emil Czyszczewski – piętnaste miejsce.

fot. KLTC Konin

  • Wielki sukces kolarzy KLTC. Srebro na pożyczonym sprzęcie
  • Wielki sukces kolarzy KLTC. Srebro na pożyczonym sprzęcie
  • Wielki sukces kolarzy KLTC. Srebro na pożyczonym sprzęcie

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.