LM.plSportW lidze nie idzie, odkuli się w pucharze. Górnik gra dalej!

W lidze nie idzie, odkuli się w pucharze. Górnik gra dalej!

Okazałe zwycięstwo odnieśli w środę w Wągrowcu piłkarze Górnika Konin. Biało-niebiescy zwyciężyli 6:2 i awansowali do II rundy wojewódzkiego Pucharu Polski.

Rywalem zespołu Czesława Owczarka była trzecia drużyna IV ligi grupy wielkopolskiej północnej. Biorąc pod uwagę obecną pozycję Górnika w III lidze można było ryzykować stwierdzenie, że o awans do II rundy wojewódzkich rozgrywek Pucharu Polski powalczą dwa zespoły o dość wyrównanym poziomie. Boisko jednak zweryfikowało tę hipotezę.

Nielba z Górnikiem kompletnie sobie nie poradziła i już w drugiej minucie przegrywała 0:1. Po dośrodkowaniu piłkę głową zgrał Mateusz Wypych, a w siatce, również głową, umieścił ją Mateusz Majewski. Co prawda gospodarze kilka minut później wyrównali, ale był to jeden z niewielu pozytywnych momentów Nielby w środowym spotkaniu.

Po koło piętnastu minutach gry jeden z piłkarzy z Wągrowca faulował we własnym polu karnym, za co został usunięty z boiska. Od tego momentu Nielba musiała radzić sobie w dziesiątkę. Do jedenastki podszedł zaś Mateusz Majewski i ponownie dał prowadzenie Górnikowi Konin. Do przerwy mecz kontrolowali już biało-niebiescy, a przewagę gości potwierdził Krystian Sobieraj, trafiając na 3:1.

Po zmianie stron do ataków, pomimo gry w osłabieniu, rzucili się gospodarze. Nielbie udało się strzelić kontaktowego gola. Po indywidualnej akcji Łukasza Jaskólskiego pokonał znany z występów w Sokole Kleczew Rafał Leśniewski. Przez kolejne kilkanaście minut trwała próba nerwów, z której zwycięsko wyszedł Górnik.

Ostatnie dwadzieścia pięć minut to już popis strzelecki konińskich piłkarzy. Ostatecznie do siatki trafiali jeszcze trzykrotnie, ale kilka razy świetne interwencje notował Patryk Palacz. Najpierw na 4:2 trafił wprowadzony w drugiej połowie Mikołaj Karbowy. W 77. minucie piątą bramkę dla Górnika zdobył Piotr Radoszewski. Z lewej strony zagrywał Bartosz Świderski, a środkowy pomocnik biało-niebieskich ładnym strzałem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie gości. Wynik na 2:6 ustalił Mikołaj Karbowy, celując idealnie między ręce bramkarza a poprzeczkę bramki Nielby.

Górnik kontynuuje swoją zwycięską passę w Pucharze Polski. Biało-niebiescy dzięki wygranej w Wągrowcu awansowali do półfinału szczebla wojewódzkiego. Zmierzą się tam z Polonią Środa Wlkp., która w środę pokonała w finale okręgu poznańskiego Tarnovię Tarnowo Podgórne 3:0. Mecz rozegrany zostanie 7 czerwca w Koninie.

A jeszcze wcześniej, bo już w najbliższą sobotę 27 maja, Górnika czeka kolejne starcie ligowe. W walce o pozostanie w III lidze biało-niebiescy na własnym terenie zmierzą się z Jarotą Jarocin.

Nielba Wągrowiec – Górnik Konin 2:6 (10’ Damian Śmigielski, 51’ Rafał Leśniewski – 2’, 17’ Mateusz Majewski, 34’ Krystian Sobieraj, 64’, 86’ Mikołaj Karbowy, 77’ Piotr Radoszewski)

Nielba Wągrowiec: Patryk Palacz – Patryk Soforek, Norbert Wieczorek (75’ Marcin Kowalczyk), Rafał Gruntkowski, Wiktor Moskalik, Mateusz Rocławski, Adrian Marchel, Mateusz Piechowiak, Jakub Kubiński (77’ Filip Konarski), Rafał Leśniewski, Damian Śmigielski (78’ Wiktor Ceglarek).

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski – Jakub Wolski, Maciej Rojewski, Mateusz Majewski, Bartosz Świderski, Maciej Adamczewski, Mateusz Wypych (46’ Dawid Śnieg), Mateusz Majer, Krystian Sobieraj (71’ Piotr Radoszewski), Bartosz Kowalski, Jakub Antosik (46’ Mikołaj Karbowy).