LM.plSportŁukasz Cichos uratował punkt w meczu Sokoła z Wdą Świecie

Łukasz Cichos uratował punkt w meczu Sokoła z Wdą Świecie

Przez niemal 80 minut Sokół Kleczew przegrywał na własnym terenie z Wdą Świecie, a mimo tego zdołał urwać jej ostatecznie jeden punkt. Gola na wagę remisu w ostatniej minucie podstawowego czasu gry zdobył Łukasz Cichos.

Kleczewianie w sobotę mierzyli się z drużyną będącą ostatnio w świetnej formie. Wda udowodniła tę dobrą dyspozycję już w dwunastej minucie, wychodząc na prowadzenie. Bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Patryk Urbański. W kolejnych minutach oba zespoły miały swoje sytuacje, Wda powinna nawet prowadzić 2:0, ale genialną interwencją po strzale Bartosza Czerwińskiego popisał się Daniel Szczepankiewicz.

Zaraz po zmianie stron zespół ze Świecia do bramki Sokoła jednak trafił. Błąd w obronie gospodarzy wykorzystał Dawid Retlewski i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza z Kleczewa. W 60. minucie powinno być 3:0, ale piłka po strzale gości trafiła jedynie w poprzeczkę bramki Sokoła.

Chwilę później gospodarzom udało się natomiast zdobyć kontaktowego gola. Z dystansu bramkarza Wdy pokonał Tomasz Kowalczuk. Nieco ponad dziesięć minut później Sokół mógł wyrównać, ale uderzenie Arkadiusza Bajerskiego na rzut rożny sparował Łukasz Zapała.

Co nie udało się wtedy, udało się w 90. minucie. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce Wdy umieścił Łukasz Cichos. Jak się okazało chwilę później był to już ostatni gol w tym spotkaniu. Sokół zremisował z Wdą 2:2.

Pomimo wywalczenia jednego punktu zespół Marcina Woźniaka spadł w ligowej tabeli na piąte miejsce. Kleczewianie mają na koncie 51 punktów, tyle samo co czwarta Elana Toruń. Kolejny mecz już w przyszłą sobotę. Sokół zagra na wyjeździe z GKS Przodkowo.

Sokół Kleczew – Wda Świecie 2:2 (62’ Tomasz Kowalczuk, 90’ Łukasz Cichos – 12’ Patryk Urbański, 50’ Dawid Retlewski)

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz - Wiktor Patrzykąt, Sebastian Śmiałek, Arkadiusz Widelski, Bartosz Andrzejewski (46' Marcel Koziorowski), Piotr Kasperkiewicz (76' Wojciech Antczak), Tomasz Kowalczuk, Sebastian Antas (56' Arkadiusz Bajerski), Emile Thiakane, Tomasz Koziorowski (Przemysław Kędziora 46'), Łukasz Cichos.

źródło: sokol.kleczew.pl