LM.plSportPWSZ Konin. Nie mieli strojów, prawie awansowali do finałów

PWSZ Konin. Nie mieli strojów, prawie awansowali do finałów

Bardzo blisko awansu do finałów Akademickich Mistrzostw Polski byli studenci PWSZ Konin. W decydującym meczu koninianie stracili awans trzy minuty przed końcem spotkania.

Turniej półfinałowy AMP w piłce nożnej z udziałem reprezentantów konińskiej uczelni odbywał się w Szczecinie. W pierwszej fazie zespoły podzielone zostały na grupy. PWSZ Konin mierzyła się z drużynami Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Politechniki Gdańskiej, Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy i Uniwersytetu Szczecińskiego.

Trzy pierwsze spotkania przebiegły po myśli zawodników z Konina. W pierwszym meczu koninianie gładko pokonali 6:2 UEP. Hat-tricka w tym spotkaniu zdobył debiutujący w barwach PWSZ Konin Eryk Rusin, dwie bramki dołożył Maciej Maliński a jedną Dawid Kierzek. W drugim spotkaniu koninianie zanotowali remis 1:1 z Uniwersytetem Szczecińskim (bramka Dawida Kierzka), a następnie wygrali 1:0 z Uniwersytetem Gdańskim po bramce Wiktora Kacprzaka.

Przed ostatnim meczem reprezentanci PWSZ Konin mieli więc dość komfortową sytuację – liderowali w grupie B i remis wystarczał im do awansu na finały AMP. Po pierwszej połowie starcia z WSG Bydgoszcz na prowadzeniu byli jednak studenci z województwa kujawsko-pomorskiego. W drugiej połowie koninianom udało się wyrównać. Po dośrodkowaniu Sebastiana Raczkowskiego bramkę zdobył Adrian Górski.

Zespół Romana Jaszczaka znów miał więc korzystny dla siebie rezultat. Trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem rzut wolny ok. 30 metrów od konińskiej bramki wywalczyli bydgoszczanie. Uderzona z dystansu piłka wpadła do siatki Jakuba Jaskulskiego i znów to WSG była na prowadzeniu. Studenci z Bydgoszczy rezultat 2:1 utrzymali już do końca.

Porażka w ostatnim spotkaniu spowodowała spadek konińskiej drużyny na trzecie miejsce w grupie. PWSZ Konin nie awansowała do finałów, ale ma szansę pokazać się jeszcze podczas ważnych zawodów. Dobra gra studentów z Konina poskutkowała zaproszeniem ich na turniej w Eindhoven w Holandii w czerwcu.

Czy studenci PWSZ Konin na ten turniej pojadą? Nie wiadomo. Wszystko zależy od tego, czy uczelnia pokryje koszty wyjazdu. Do tej pory studenci-piłkarze na przychylność rektora PWSZ Konin liczyć nie mogli. – Od pół roku składamy pisma do rektora o zakup strojów piłkarskich dla sekcji piłki nożnej i futsalu – tłumaczą studenci. Jak dotąd obie drużyny strojów nie dostały. Na turnieju w Szczecinie koninianie wystąpili w prywatnych strojach pożyczonych od Grzegorza Adamczewskiego.

PWSZ Konin: Damian Wodnicki, Jakub Jaskulski – Sebastian Raczkowski, Dawid Kierzek, Wiktor Kacprzak, Mateusz Gołębiowski, Maciej Maliński, Andrzej Górski, Baryosz Gołza, Kamil Jóźwiak, Tomasz Pilarczyk, Eryk Rusin, Kornel Broniszewski, Adrian Krawczyk.