Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17886) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

KŻ KWB Konin rozpoczął sezon. Pierwsze regaty w roku

Dodano: 29.05.2017 11:25
Źródło: LM.pl

Dziewiętnaście załóg wzięło udział w Regatach Otwarcia Sezonu w Klubie Żeglarskim przy KWB Konin. Żeglarze tradycyjnie rywalizowali na Jeziorze Pątnowskim.

Zmagania rozegrane zostały w pięciu klasach. Klasę optymist zdominowali zawodnicy UKS Delfin Ślesin. Pierwsze miejsce wywalczyła Weronika Degórska, wyprzedzając Jagodę Piątek i Kacpra Jakubowskiego. W klasie Turystycznej I wystartowały dwie załogi. Zwyciężył Andrzej Kuberski (KŻ KWB Konin) przed swoim klubowym kolegą Dariuszem Wilczewskim.

Gospodarze regat wygrywali również w klasie Turystyczna II. Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Zimny, drugi był Rafał Wrzesiński, a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant KŻ Bryza – Jacek Olejniczak. Wszystkie trzy medale klasy Turystycznej III zostały w KŻ KWB Konin. Pierwsze miejsce zdobył Paweł Czajkowski przed Dawidem Czajkowskim i Grażyną Wróblewską. W klasie open najlepszy był Paweł Jakubowski (UKS Delfin Ślesin), a drugi – Andrzej Płuciennik (Old Boat Keya Ślesin).

Sobotnie regaty nie były jednak tylko imprezą sportową. Bardzo miłym akcentem w tym dniu, była wizyta podopiecznych i opiekunów ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Knurowie. Niedawno podopieczni stowarzyszenia mieli okazję odwiedzić klub i popływać z instruktorami, zapoznać się z żeglarstwem. Dzieciom wręczono drobne upominki i gadżety związane z żeglarstwem, a w zamian żeglarze otrzymali własnoręcznie wykonane plakaty i rysunki.

Kolejne żeglarskie regaty w regionie konińskim odbędą się 17 czerwca. W Ślesinie rozegrane zostaną wtedy VI Regaty na Powitanie Wakacji o Puchar Starosty Konińskiego.

  • KŻ KWB Konin rozpoczął sezon. Pierwsze regaty w roku
  • KŻ KWB Konin rozpoczął sezon. Pierwsze regaty w roku
  • KŻ KWB Konin rozpoczął sezon. Pierwsze regaty w roku
  • KŻ KWB Konin rozpoczął sezon. Pierwsze regaty w roku
  • KŻ KWB Konin rozpoczął sezon. Pierwsze regaty w roku

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Mam dosyć tych leśnych dziadków ze sztucznymi szczękami.
Dodano: 30.05.2017 09:48    Przez: ~zeglarz
Też będziesz stary i będziesz miał szczękę
Dodano: 30.05.2017 17:50    Przez: ~ola
To wtedy nie będę pchał się na afisz.
Dodano: 31.05.2017 08:47    Przez: ~ola
Mam wrażenie , że wiem co ma kolega na myśli z tymi dziadkami. Klub żeglarski kz KWB Konin stał się prywatnym klubem starych dziadków. Niestety młodzi są tam niemile widziani. Wysprzedano omegi które mogły by być dla "młodych" kwoty wpisowe i członkowskie to kosmos. Nie ma żadnych programów dla studentów. Jak byłem studentem PWSZ i proponowalem aby ściągnąć studentów to zostało to odebrane bardzo negatywnie przez "zarząd" oczywiście to wszystko co pisze to tylko mi się wydaje .
Dodano: 30.05.2017 21:02    Przez: ~Były członek klubu
Masz rację kolego kiedyś byłem blisko klubu piękne czasy wpuscili prywaciarza za furtkę i moment opanowali klub jak można doprowadzić do tego że w okolicy gdzie mamy naprawdę piękne jeziero nibylo solidnego klubu żeglarskiego co to teraz za regaty po dwa jachty w klasie omeg brak mam nadzieję ze nowy komandor klubu Pan Piasecki odbuduje klub kwb na miarę tego gdy był kierownikiem plaży pozdrawiam
Dodano: 31.05.2017 23:15    Przez: ~Wiatr i woda

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.