LM.plSportKewin Rutkowski kończy sezon dwoma medalami Open Gi 2017

Kewin Rutkowski kończy sezon dwoma medalami Open Gi 2017

Złoto w konkurencji no gi i brąz w gi wywalczył Kewin Rutkowski podczas zawodów Open Gi 2017 w Luboniu. Reprezentant Shooters Konin zakończył tym samym swój sportowy sezon.

W konkurencji no gi juniorów do 61,5 kg koninianin miał do pokonania dwóch rywali. Najpierw Rutkowski zwyciężył z Mikołajem Szymańskim z Gold Team Polska, a następnie w finale wygrał z Damianem Budziszewskim z Czerwonego Smoka Luboń i sięgnął po złoty medal.

Nieco mniej szczęścia miał Rutkowski w konkurencji gi. Najpierw pokonał Mateusza Dopierałę z Panteonu Mistrzów MMA Poznań, ale następnie uległ Kacprowi Kujawińskiemu z Berserkers Team Szczecin i zajął ostatecznie trzecie miejsce.

Zawodami w Luboniu Kewin Rutkowski zakończył swój niezwykle udany sezon. Przypomnijmy, że w minionych miesiącach zawodnik Shooters Konin sięgał po m.in. mistrzostwo Polski submission fighting, mistrzostwo Polski juniorów no gi, mistrzostwo Polski juniorów ju-jitsu ne waza, czy mistrzostwo Europy CBJJP juniorów no gi.