LM.plSportKostański ze srebrem. Kolarze KLTC jeździli w Pucharze Polski

Kostański ze srebrem. Kolarze KLTC jeździli w Pucharze Polski

Jeden medal z Szosowego Pucharu Polski przywieźli do Konina zawodnicy KLTC Konin. Srebro w Niwkach k. Opola wywalczył Mateusz Kostański.

Koninianin srebrny krążek wywalczył w kat. junior w jeździe indywidualnej na czas. Dystans 20 km pokonał w czasie 26:22,36, tracąc do zwycięzcy 37 sekund. Na pierwszym miejscu podium stanął Leon Heinschke z klubu Frankfurt RC 90 E.V. Podium uzupełnił kolejny z Niemców – Erik Vater (LV Brandenburg), wjeżdżając na metę pięć sekund po Kostańskim. W tej samej klasyfikacji jedenaste miejsce wywalczył Konrad Sosiński. Koninianin ukończył wyścig w czasie 27:27,72.

Sosiński załapał się do pierwszej dziesiątki zawodników w starcie wspólnym na dystansie 120 km. Koninianin ukończył wyścig w czasie 2:47:58, finiszując w grupie razem ze zwycięzcami. 22. miejsce w tym starcie zajął Adrian Lorenc (2:49:03), 33. był Mateusz Kostański (2:49:03), a 62. – Patryk Sztrauch (2:50:20). Łącznie w wyścigu wzięło udział 66. zawodników.

Dwóch reprezentantów KLTC Konin brało również udział w rywalizacji juniorów młodszych. W jeździe indywidualnej na czas piąte miejsce w gronie 88 zawodników wywalczył Dawid Kuderczak. Koninianin ukończył dziesięciokilometrową trasę w czasie 13:52,73, tracąc do zwycięzcy – Kacpra Majewskiego – 25 sekund. 23. miejsce zajął Mateusz Sztrauch (14:14,78).

Obaj zawodnicy wystartowali również wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 90 km. W gronie 93 zawodników koninianie uplasowali się na 73. (Dawid Kuderczak) i 87. (Mateusz Sztrauch) miejscu.