LM.plSportTrzy gole medyczek w reprezentacji. Polki pokonały Litwinki

Trzy gole medyczek w reprezentacji. Polki pokonały Litwinki

W towarzyskim spotkaniu reprezentacja Polski pokonała drużynę narodową Litwy 5:0. Trzy gole dla biało-czerwonych zdobyły piłkarki Medyka Konin.

W Łomży Polki podejmowały słabszą od nich reprezentację Litwy. Już w szóstej minucie biało-czerwone objęły prowadzenie. Po błędzie bramkarki rywalek gola zdobyła Ewelina Kamczyk. Do przerwy Polki zdołały podwyższyć swój wynik, sześć minut przed przerwą bramkę głową zdobyła Paulina Dudek.

Po zmianie stron biało-czerwone dołożyły jeszcze trzy trafienia. Najpierw po zagraniu Ewy Pajor piłkę w siatce umieściła Agata Tarczyńska. Zaledwie dwie minuty później na listę strzelczyń wpisała się Sandra Sałata i było 4:0. Wynik w 82. minucie ustaliła Aleksandra Sikora. Kapitan polskiej reprezentacji zdobyła bramkę pomimo asysty dwóch rywalek.

W poniedziałkowym meczu wystąpiło łącznie sześć piłkarek Medyka Konin. Oprócz Sikory, Dudek i Sałaty 59 minut między słupkami polskiej bramki spędziła Anna Szymańska, 62 minuty zagrała Agata Guściora, a całe spotkanie – Dagmara Grad.

Mecz z Litwą był ostatnim sprawdzianem reprezentacji Polski przed zbliżającymi się eliminacjami do Mistrzostw Świata w 2019 roku. Pierwsze spotkanie biało-czerwone rozegrają 15 września, podejmując Białoruś.

Polska – Litwa 5:0 (6’ Ewelina Kamczyk, 39’ Paulina Dudek, 54’ Ewa Pajor, 56’ Sandra Sałata, 82’ Aleksandra Sikora)

Polska: Anna Szymańska (59’ Anna Palińska) – Dagmara Grad, Jolanta Siwińska, Agata Guściora, Paulina Dudek (48’ Martyna Wiankowska), Aleksandra Sikora, Emilia Zdunek (66’ Joanna Wróblewska), Sandra Sałata (57’ Gabriela Grzywińska), Ewelina Kamczyk, Agata Tarczyńska, Ewa Pajor (76’ Anna Sznyrowska).