LM.plSportRemis w Przodkowie, Górnik Konin zostaje w III lidze!

Remis w Przodkowie, Górnik Konin zostaje w III lidze!

Jednego punktu potrzebowali piłkarze Górnika Konin, by utrzymać się w III lidze. Kolejkę przed końcem sezonu biało-niebiescy zremisowali w Przodkowie z tamtejszym GKS i niemal na pewno pozostają w rozgrywkach III ligi!

Mecz w Przodkowie rozpoczął się dla konińskiego zespołu fatalnie. Już w drugiej minucie błąd popełnił Mateusz Majewski, a bramkę dla gospodarzy zdobył Przemysław Kostuch. Chwilę później sam Majewski musiał już z powodu kontuzji opuścić boisko, a na murawie zastąpił do Maciej Rojewski.

Koninianie jeszcze w pierwszej połowie mieli dwie świetne sytuacje na wyrównanie, ale dwukrotnie po strzałach Mateusza Majera piłka trafiała w słupek bramki GKS. W odpowiedzi gospodarze trafili w poprzeczkę - w 50. minucie blisko gola był Łukasz Stasiak. Chwilę później biało-niebieskich uratował Dawid Kołodziejczak, broniąc sytuację sam na sam.

Na wyrównującą bramkę Górnik musiał czekać aż do 68. minuty. Wtedy podanie Jakuba Antosika wykorzystał Jan Paczyński i pokonując Patryka Kotłowskiego dał remis Górnikowi Konin. Na dodatek GKS musiał kończyć spotkanie w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Andrzeja Kaszuby i Przemysława Szura. Po stronie biało-niebieskich czerwony kartonik obejrzał natomiast trener Czesław Owczarek. Szkoleniowiec Górnika od 75. minuty mecz oglądał z trybun.

Wynik 1:1 utrzymał się jednak do ostatniej minuty i biało-niebiescy wywieźli z Przodkowa jeden punkt. Punkt, który z niemal stuprocentową pewnością daje im utrzymanie w III lidze. Zespół Czesława Owczarka na kolejkę przed końcem ma cztery oczka przewagi nad Chemikiem Bydgoszcz.

Czternasta pozycja zajmowana obecnie przez koniński zespół daje mu w tym momencie utrzymanie. Górnik musi jeszcze poczekać na zakończenie wszystkich procesów licencyjnych, ale splot wydarzeń, który powodowałby jego spadek jest niemal nieprawdopodobny, więc już teraz piłkarze i kibice biało-niebieskich mogą cieszyć się z utrzymania w III lidze.

Celebrować to utrzymanie Górnik będzie mógł już w najbliższą niedzielę. Na własnym terenie koninianie zagrają w derbach południowo-wschodniej Wielkopolski z KKS 1925 Kalisz.

GKS Przodkowo – Górnik Konin 1:1 (2’ Przemysław Kostuch – 68’ Jan Paczyński)

GKS Przodkowo: Patryk Kotłowski – Przemysław Kostuch, Przemysław Szur, Piotr Łapigrowski, Andrzej Kaszuba, Berbard Powszuk, Cezary Gawron, Paweł Czoska (69' Łukasz Duszkiewicz), Łukasz Kwaśnik (85' Arkadiusz Proena), Łukasz Stasiak, Mateusz Frankowski (78' Marcin Karniluk).

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak – Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Mateusz Majewski (10' Maciej Rojewski), Kamil Krzyżanowski (78' Bartosz Kowalski), Maciej Adamczewski (90' Jakub Wolski), Piotr Radoszewski, Mateusz Majer (69' Łukasz Frydrych), Jakub Groszkowski, Jan Paczyński, Jakub Antosik.

źródło: M. Tamulski