Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportCo za mecz, co za sezon! Zwycięskie derby na 60-lecie!

Co za mecz, co za sezon! Zwycięskie derby na 60-lecie!

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Lepszego prezentu na 60-lecie Górnika Konin kibice nie mogli sobie wymarzyć. Biało-niebiescy pokonali w derbach KKS 1925 Kalisz 3:1 i tym pięknym akcentem zwieńczyli niezwykle emocjonujący sezon.

Kaliski zespół w niedzielę w Koninie praktycznie nie istniał. Od początku do końca pierwsze skrzypce na murawie grali piłkarze Górnika, a prawdziwym wirtuozem okazał się zdobywca zwycięskiego hat-tricka – Jakub Antosik.

Napastnik Górnika w niedzielę był nie do zatrzymania. W 26. minucie Antosik dostał świetne podanie od Krystiana Sobieraja, niepowstrzymywany popędził sam w pole karne i mocnym strzałem po długim słupku dał prowadzenie gospodarzom. Dziesięć minut później było już 2:0. Piłkę na połowie KKS wyłuskał Piotr Radoszewski, znów świetnie zagrał Sobieraj, a Antosik w sytuacji sam na sam był bezbłędny.

Po tych dwóch ciosach Górnik cofnął się, a inicjatywę przejęli kaliszanie. Goście naciskali szczególnie na początku drugiej połowy. Szczęście było jednak po stronie biało-niebieskich – piłka obijała słupki i poprzeczki, ale do siatki Górnika wpaść nie chciała.

Stało się to dopiero w 74. minucie. Najpierw mocny strzał z dystansu oddał Marcin Tomaszewski, ale piękną poradą popisał się Dawid Kołodziejczak. Piłka spadła jednak pod nogi piłkarzy z Kalisza, akcję w polu karny wykończył Stayko Stoychev, dając jeszcze nadzieję KKS na korzystny wynik.

Nadzieje te ostatecznie rozwiał absolutnie najlepszy gracz niedzielnego meczu, czyli Jakub Antosik. Piłkę w środku pola odzyskał tym razem Maciej Adamczewski, a fenomenalnie Antosika na lewej flance uruchomił Mikołaj Karbowy. Napastnik Górnika znów wbiegł z piłką w pole karne i podwyższył prowadzenie biało-niebieskich na 3:1.

Antosik w niedzielę mógł dołożyć jeszcze co najmniej dwa trafienia, ale w kolejnych sytuacjach sam na sam skuteczność już zawodziła. Mimo wszystko, dzięki jego trafieniom Górnik Konin zwyciężył w derbach z KKS 1925 Kalisz 3:1 i zakończył sezon na czternastym miejscu.

Niedzielne starcie było dużym kibicowskim świętem. Na trybunach konińskiego stadionu zameldowało się ok. 900 fanów Górnika Konin oraz ok. 200 sympatyków KKS 1925 Kalisz. Kibice biało-niebieskich świętowali nie tylko utrzymanie w III lidze i zwycięstwo w derbach, ale również 60-lecie Górnika. Z tej okazji na trybunach rozłożona została ogromna sektorówka o wymiarach 9x52 m. Kibice ubrani również byli w jednakowe koszulki przygotowane specjalnie z okazji jubileuszu, a ufundowane przez władze Konina.

Górnik Konin kończy sezon w III lidze zwycięstwem. Teraz przed biało-niebieskimi krótka przerwa, a od lipca rozpoczną się przygotowania do nowego sezonu. Na przełomie czerwca i lipca zostaną również wybrane władze Górnika – obecnemu zarządowi i prezesowi kończy się bowiem kadencja.

Górnik Konin – KKS 1925 Kalisz 3:1 (26’, 36’, 80’ Jakub Antosik74’ Stayko Stoychev)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak – Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Maciej Rojewski, Łukasz Frydrych, Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski (76’ Mikołaj Karbowy), Krystian Sobieraj (62’ Bartosz Kowalski), Jakub Groszkowski, Mateusz Majer (57’ Jan Paczyński), Jakub Antosik (84’ Jakub Wolski)

KKS 1925 Kalisz: Jędrzej Dorynek – Jakub Budrowski (46’ Mikołaj Szlacheta), Konrad Chojnacki (89’ Miłosz Matuszewski), Dominik Domagalski, Mateusz Gawlik, Michał Grzesiek, Rafał Jankowski, Marcin Lis, Stayko Stoychev, Łukasz Grabowski, Marcin Tomaszewski (29’ Patryk Palat)