LM.plSportEuro U21: Czerwona kartka dla Bednarka, Polacy odpadli

Euro U21: Czerwona kartka dla Bednarka, Polacy odpadli

Ĺąle swój udział w Mistrzostwach Europy do lat 21 zakończyła reprezentacja Polski oraz Jan Bednarek. Ostatniego meczu przeciwko reprezentacji Anglii biało-czerwoni nie będą wspominać dobrze.

Spotkanie z Anglią dawało jeszcze minimalne szanse na awans Polaków z grupy. Biało-czerwoni musieli pokonać rywali co najmniej dwoma golami i liczyć na remis Słowacji ze Szwecją. Plany te już na początku meczu zweryfikowali Anglicy.

W szóstej minucie drużyna Marcina Dorny straciła bramkę, do siatki trafił Demarai Gray. W kolejnych minutach Polaków ratował Jakub Wrąbel. W 69. minucie bramkarz polskiej reprezentacji znów jednak skapitulował. Tym razem piłkę w pustej siatce umieścił Jacob Murphy.

W końcówce starcia Anglicy dobili biało-czerwonych. W polu karnym faulował Jan Bednarek. Kleczewianin za to zagranie obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Jedenastkę na trzeciego gola zamienił natomiast Lewis Baker. Wynikiem 0:3 zakończyło się ostatnie spotkanie reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy do lat 21.

Po raz kolejny cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Krystian Bielik. Koninianin nie otrzymał szansy debiutu w drużynie narodowej do lat 21.

Polacy kończą zmagania w Euro U21 na ostatnim miejscu w grupie z dorobkiem zaledwie jednego punktu. Awans do dalszej fazy z grupy A uzyskały zespoły Anglii i Słowacji.

Polska – Anglia 0:3 (6’ Demarai Gray, 69’ Jacob Murphy, 82’ Lewis Baker)

Polska: Jakub Wrąbel - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jarosław Jach, Paweł Jaroszyński, Przemysław Frankowski, Radosław Murawski, Karol Linetty, Dawid Kownacki (73’ Mariusz Stępiński), Łukasz Moneta (46’ Patryk Lipski), Krzysztof Piątek (64’ Jarosław Niezgoda).

Anglia: Jordan Pickford - Mason Holgate, Calum Chambers, Alfie Mawson, Ben Chilwell, John Swift, James Ward-Prowse (73’ Tammy Abraham), Nathaniel Chalobah (39’ Will Hughes), Lewis Baker, Nathan Redmond (46’ Jacob Murphy), Demarai Gray.