Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportBrąz na mistrzostwach Polski i powołanie do kadry narodowej

Brąz na mistrzostwach Polski i powołanie do kadry narodowej

Brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów wywalczył Mateusz Kostański. Reprezentant KLTC Konin otrzymał również powołanie do szerokiej kadry narodowej, przygotowującej się do Szosowych Mistrzostw Europy.

Koninianin wywalczył brąz w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 19,8 km. Kostański dotarł na metę w czasie 27:34,44 minut, tracąc do zwycięzcy – Filipa Maciejuka (Pogoń Mostostal Puławy) – zaledwie 1,26 sekundy, a do srebrnego medalu – 0,46 sekundy. Dobry wynik Kostańskiego przyczynił się do powołania koninianina do szerokiej kadry narodowej na Szosowe Mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną w dniach 2-6 sierpnia.

W tym samym wyścigu wysokie miejsca zajęli dwaj pozostali zawodnicy KLTC Konin. Szesnasty był Konrad Sosiński (28:42,86), a dwudziesty Patryk Sztrauch (28:48,81).

Trójka zawodników KLTC Konin wystartowała również w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 143,5 km. Tym razem koninianie uplasowali się na niższych pozycjach. - Trasa wyścigu była bardzo ciężka, z dwoma wymagającymi podjazdami na rundzie. Zawodnicy z Konina, bez odpowiedniej odnowy biologicznej (masażysty), na którego po prostu klubu nie stać, nie mogli wypaść inaczej. Pierwszy raz mistrzostwa odbywały się dzień po dniu, do tej pory był dzień przerwy i zawodnicy mogli się zregenerować odpowiednio – tłumaczą przedstawiciele sztabu szkoleniowego KLTC Konin.

Najwyższe, 40. miejsce w wyścigu zajął Konrad Sosiński. 67. był Mateusz Kostański. Koninianin dojechał do mety z defektem koła, który przydarzył się mu tuż przed rozpoczęciem ostatniej rundy. Na 74. miejscu wyścig zakończył Adrian Lorenc.