LM.plSportCztery medale na Mistrzostwach Polski Kettlebell Lifting

Cztery medale na Mistrzostwach Polski Kettlebell Lifting

Trzy złota i jedno srebro przywieźli reprezentanci zespołu Persona Sport z VI Otwartych Mistrzostw Polski Kettlebell Lifting. Trzy krążki zdobyte zostały w startach indywidualnych, a jeden – w drużynowym.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawały zawodniczki Persona Sport. Debiutująca na mistrzostwach Sylwia Popiela zajęła pierwsze miejsce w Long Cycle 20 kg, pięć minut, notując 43 powtórzenia z jedną zmianą ręki. W tej samej konkurencji 46 powtórzeń i również złoty medal zdobyła Anita Olszewska.

Trzeci złoty krążek koninianie wywalczyli w sztafecie zespołów mieszanych. Drużyna Persona Sport w składzie Tomasz Gawełek, Krzysztof Pawliński i Sandra Klem zanotowała 56 powtórzeń w czasie trzech minut i z dwoma odważnikami po 24 kg. - Dla mnie był to kolejny start i życiówka  w sztafecie na trzy minuty, z której jestem dumny, ponieważ dzięki temu wygraliśmy – oceniał swój występ Krzysztof Pawliński.

Zawodnik Persona Sport wywalczył również indywidualnie srebrny medal w dwuboju 2x28 kg na pięć minut Jerk (podrzut dwóch odważników w górę nad głowę) i Snatch (rwanie jednego odważnika). W pierwszej konkurencji Pawliński zanotował 53 powtórzenia, a w drugiej – 108 z jedną zmianą ręki, co dało mu drugie miejsce w mistrzostwach.