LM.plSportKoło: Rywalizowali o Srebrną Szprychę podczas kryterium

Koło: Rywalizowali o Srebrną Szprychę podczas kryterium

Ponad 80 zawodników w siedmiu kategoriach wiekowych rywalizowało w X Międzynarodowym Kryterium Kolarskim o Srebrną Szprychę. Zawody rozegrane zostały w niedzielę w Kole.

Kolarskie kryterium w Kole wiodło ulicami Sienkiewicza, Włocławską, Niezłomnych, Broniewskiego i Toruńską. Trasa liczyła 1800 m, ale w zależności od kategorii wiekowej zawodnicy pokonywali różną liczbę okrążeń. W przypadku trzech wyścigów o kolejności w klasyfikacji decydował czas, a w pozostałych – liczba zdobytych punktów.

W dwóch kategoriach wygrywali reprezentanci Koła. W wyścigu VIP triumfował Zbigniew Wojtczak, który dystans 5400 m pokonał w czasie 8:52 min. Drugi był Sławomir Buchta, również z Koła, a trzecie miejsce wywalczył Marek Janczak z miejscowości Barłogi.

Kolanin odebrał również złoto w kategorii masters do 59 lat. 32 punkty w wyścigu na dystansie 27 km zebrał Jacek Swędrowski z KTK Image Cycling Team. Drugi był Krzysztof Perz z Kaliskiego Treningu na Szosie z dorobkiem 24 punktów. Brązowy medal powędrował do Mateusza Stasiaka z MR Bike Pleszew, który zgromadził dziesięć punktów.

Jedną kategorię wygrał również kolarz KLTC Konin – Patryk Sztrauch. Koninianin zdobył 43 punkty w wyścigu juniorów. Drugi był Piotr Klimkowski z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team (24 punkty), a trzeci – Cezary Bzdak z MLKS Wieluń (szesnaście punktów).

Dwóch innych kolarzy z Koła stawało na niższych stopniach podium. Gracjan Olkowski z KTC Koło był drugi w wyścigu żaków, a Bartłomiej Kwiatkowski trzeci w kategorii młodzików.

Kryterium kolarskie było jednocześnie memoriałem Zdzisława Walczaka – kolskiego trenera kolarstwa.