LM.plSportTrzy medale Central Tytan Team na Mistrzostwach Kikoła

Trzy medale Central Tytan Team na Mistrzostwach Kikoła

Justyna Stankowska, Wiesław Kazimierski i Przemysław Dobrowolski stawali na podium podczas I Mistrzostw Kikoła w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Mistrzostwa Kikoła, niewielkiej wsi niedaleka Włocławka, zorganizowane zostały po raz pierwszy. Central Tytan Team reprezentowało dziewięciu zawodników: Justyna Stankowska, Wiesław Kazimierski, , Sebastian Niedźwiedziński, Przemysław Dobrowolski, Krystian Ludkowski, Patryk Śliwiński, Adam Staszak, Kamil Dębczak i Dawid Biernat.

Trójka konińskich zawodników stanęła na podium mistrzostw w Kikole. Srebrny medal wywalczyła Justyna Stankowska. Ważąca 58 kg koninianka podniosła 55 kg, co dało jej drugie miejsce. Trzeci w kategorii weteranów 35+ był Wiesław Kazimierski. Zawodnik z Konina, ważąc 78 kg, wycisnął 155 kg.

Srebrny medal zdobył również Przemysław Dobrowolski. Koninianin startował w wielokrotnym wyciskaniu masy swojego ciała. Ważąc 92,300 kg 34 razy podniósł ciężar 92,5 kg i zajął drugie miejsce na jedenastu startujących.

- Był to przede wszystkim start, który miał zintegrować nas jeszcze bardziej jako drużynę, pokazać co jest do poprawy. Najważniejszą rzeczą było nabranie doświadczenia przed większymi imprezami, które nas czekają. Mamy wspaniałą drużynę. Jestem mega dumny z każdego, bo każdy dał z siebie wszystko – mówił po mistrzostwach Przemysław Dobrowolski, trener Central Tytan Team.

Wyniki zawodników Central Tytan Team:
Justyna Stankowska - 55kg (drugie miejsce)
Wiesław Kazimierski - 115kg (trzecie miejsce)
Sebastian Niedźwiedziński - 200kg
Przemysław Dobrowolski - 170kg / 34 razy 92,5 kg (wyciskanie masy swojego ciała, drugie miejsce)