LM.plSportDwa medale kolarzy KLTC Konin na Mistrzostwach Europy!

Dwa medale kolarzy KLTC Konin na Mistrzostwach Europy!

Brąz i srebro w sprincie drużynowym wywalczyli kolarze KLTC Konin – Marcin Czyszczewski i Bartosz Daszkiewicz podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Szanse na drugi medal ma jeszcze Czyszczewski.

Reprezentujący Polskę kolarze od wtorku walczą w portugalskiej Anadii o medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W składzie biało-czerwonych znalazło się dwóch zawodników KLTC Konin: Marcin Czyszczewski i Bartosz Daszkiewicz.

Czyszczewski rywalizuje w kategorii młodzieżowców. W środę polski zespół walczył w sprincie drużynowym. W wyścigu o trzecie miejsce Polacy pokonali Niemców, uzyskując czas 44,312 wobec 44,809 naszych zachodnich sąsiadów. Tym samy czteroosobowy zespół w składzie: Marcin Czyszczewski, Michał Lewandowski, Mateusz Miłek i Patryk Rajkowski wywalczył brązowy medal.

Nie jest to pierwszy sukces Czyszczewskiego na arenie europejskiej. W 2014 roku koninianin wywalczył brązowy medal podczas mistrzostw świata i srebro w mistrzostwach Europy. Oba te sukcesy powtórzył rok później.

Pierwszy krążek na mistrzostwach Europy zdobył drugi z konińskich zawodników – Bartosz Daszkiewicz. Wraz z biało-czerwoną drużyną zawodnik KLTC Konin został wicemistrzem Europy juniorów w sprincie. Polacy we wtorek dwukrotnie bili rekordy Polski, awansowali do finału i dopiero tam ulegli reprezentacji Rosji. Srebrny zespół wystąpił w składzie: Krystian Ruta, Bartosz Daszkiewicz, Daniel Rochna, Łukasz Kowal i Cezary Łączkowski.

Medalowy dorobek koninian może się jeszcze powiększyć za sprawą Marcina Czyszczewskiego. Zawodnik KLTC Konin rywalizować będzie jeszcze w sprincie indywidualnym. Kwalifikacje i ćwierćfinały odbędą się w piątek, a półfinały i finały – w sobotę.

Dwa medale kolarzy KLTC na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy!