LM.plSportSkromna wygrana Sokoła Kleczew w kolejnym letnim sparingu

Skromna wygrana Sokoła Kleczew w kolejnym letnim sparingu

Jedną bramką pokonali piłkarze Sokoła Kleczew Victorię Września w czwartym meczu kontrolnym podczas letniego okresu przygotowawczego. Decydującego gola strzelił Łukasz Cichos.

W piątek, zaledwie trzy dni po ostatnim sparingu z Mieszkiem Gniezno, kleczewianie rozegrali kolejny mecz kontrolny podczas letnich przygotowań. Tym razem ich rywalem był zespół z grupy południowej IV ligi, który w zeszłym sezonie zajął w niej czwarte miejsce.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów nie przyniosła zbyt wielu okazji bramkowych. Gra toczyła się w większości w środku boiska. Bliżsi objęcia prowadzenia byli wrześnianie, którzy pomiędzy 34., a 36. minutą kilkukrotnie oddawali uderzenia na bramkę Huberta Świtalskiego. Dwukrotnie były to strzały niecelne, a za trzecim razem Paweł Lisiecki trafił piłką po uderzeniu głową w słupek.

W drugiej połowie skład Sokoła uległ zmianom i inaczej wyglądała też gra gospodarzy. Już w 46. minucie Sokół wyszedł na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce umieścił Łukasz Cichos.

Najlepszy napastnik kleczewskiej drużyny w kolejnych minutach miał jeszcze dwie świetne okazje. Najpierw w 47. minucie minął bramkarza i odegrał jeszcze piłkę na długi słupek, tam jednak głową obok bramki uderzył Michał Wolinowski. Sześć minut później to Cichos otrzymał podanie od Baloguna, ale mając przed sobą pustą siatkę fatalnie przestrzelił.

Nigeryjski skrzydłowy Sokoła był jednym z piłkarzy, którzy w drugiej połowie rozruszali grę zespołu Tomasza Bekasa. Na drugim skrzydle pod nieobecność Arkadiusza Bajerskiego sprawdzany był Michał Kozajda, w ostatnim sparingu grający w środku pola. Ze skrzydła do ataku w drugiej połowie przesunięty został natomiast Jan Paczyński, a jako defensywny pomocnik (a nie boczny obrońca) w pierwszej połowie grał Sebastian Śmiałek.

Starcie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Sokoła Kleczew 1:0. Był to już czwarty mecz kontrolny, w którym zespół Tomasza Bekasa nie zaznał goryczy porażki. Kolejny sparing – w środę. Sokół podejmie Nielbę Wągrowiec.

Sokół Kleczew – Victoria Września 1:0 (46’ Łukasz Cichos)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski (46’ Adrian Szady) – Bartosz Andrzejewski (46’ Marcel Koziorowski), Mateusz Majewski, Robert Jędras (46’ Mikołaj Pingot), Tomasz Koziorowski, Sebastian Śmiałek (46’ Wojciech Antczak), Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski (46’ Michał Wolinowski), Jan Paczyński (46’ Michał Kozajda), Jakub Antosik (46’ Joshua Kayode Balogun), Łukasz Cichos (59’ Jan Paczyński).