LM.plSportOsłabiony SKP Słupca przegrał z Turem 1921 w sobotnim sparingu

Osłabiony SKP Słupca przegrał z Turem 1921 w sobotnim sparingu

Wynikiem 2:1 zakończył się mecz kontrolny pomiędzy Turem 1921 Turek a SKP Słupca. Goście przystąpili do spotkania bez kilku podstawowych zawodników.

Dla słupczan był to dopiero drugi mecz kontrolny, dla turkowian – już czwarty. Pierwszy raz zespół Dawida Jóźwiaka mógł jednak sprawdzić się z bezpośrednim ligowym rywalem, choć pamiętać należy, że słupczanie wystąpili w Turku bez kilku podstawowych zawodników.

Mecz nie obfitował w sytuacje strzeleckie. Ostatecznie górą ze sparingu wyszli gospodarze. Tur 1921 objął prowadzenie na początku pierwszej połowy. Po indywidualnej akcji piłkę wzdłuż bramki zagrał Bartosz Grabowski, a do siatki dobił ją Daniel Błaszczyk.

SKP wyrównał jeszcze przed przerwą. Po kontrataku i uderzeniu Piotra Witowskiego piłka zrykoszetowała, myląc Dariusza Brzostowskiego i wpadając do siatki. Wynik starcia w 75. minucie ustalił jeden z testowanych z Turku piłkarzy.

- Sparing dał nam dużo plusów w ataku pozycyjnym. SKP starał się przyjąć nas na swojej połowie, co umożliwiło nam sprawdzenie tego aspektu gry. Mieliśmy kilka akcji, które miło było oglądać. Skończyliśmy już trudny okres, teraz pracujemy nad rozegraniem – mówił po meczu trener Tura 1921 Turek, Dawid Jóźwiak.

W barwach beniaminka IV ligi zagrało w sobotę aż czterech testowanych zawodników. Jak mówi szkoleniowiec zespołu z Turku są to młodzi piłkarze z regionu. - Wypadli nieźle, będziemy nimi zainteresowani. Cały czas poszukujemy kolejnych piłkarzy. W sobotę pierwszy raz mieliśmy tyle osób, by zagrały dwie różne jedenastki. Zawodnicy mogli się pokazać, a ja mogłem zobaczyć, kto jest bliżej składu.

Zarówno SKP Słupca, jaki Tur 1921 Turek kolejne mecze kontrolne zagrają 29 lipca. Drużyna Wojciecha Henke zmierzy się z Mieszkiem Gniezno, a zespół z Turku – z Olimpią Koło.

Tur 1921 Turek – SKP Słupca 2:1 (15’ Daniel Błaszczyk, 75’ zawodnik testowany – 38’ Piotr Witowski)

Tur 1921 Turek: Dariusz Brzostowski – Piotr Bieniek (52’ Patryk Kaczmarek), Jakub Młynarski (46’ Przemysław Kaczmarek), zawodnik testowany (46’ Maciej Maliński), Krystian Przybylak (46’ Błażej Mierzwa), Adrian Fret (46’ zawodnik testowany), Jakub Lament (46’ Jakub Dudek, 55’ zawodnik testowany), Daniel Błaszczyk (46’ Michał Banasiak), zawodnik testowany (46’ David Olas), Bartosz Grabowski (55’ Kacper Kwapisz), Beniamin Trzepacz (46’ zawodnik testowany).