Dzisiaj jest wtorek 18 czerwca 2019, imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20230) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 16oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
28 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rady Seniorów z całej Wielkopolski przyjechały do ... (0)Pierwsza tragedia nad wodą. W zbiorniku Przykona u ... (4)

Wicher Dobra wydał oświadczenie dotyczące wycofania z IV ligi

Dodano: 28.07.2017 12:09
Źródło: LM.pl

Brak odpowiedniej kadry i względy finansowe – to elementy, które podają władze Wichru Dobra jako powody wycofania zespołu z IV ligi. W poniedziałek klub wydał oświadczenie o swojej sytuacji.

Wycofanie Wichru Dobra z IV ligi nastąpiło w połowie lipca, klub jednak do tej pory nie wyjaśniał powodów swojej decyzji. Dopiero w tym tygodniu władze Wichru zdecydowały się opublikować oświadczenie, w którym tłumaczą sytuację w klubie i ostatnie ruchy Wichru. Jak zapewniają, decyzje te poprzedzone były wielogodzinnymi analizami obecnej sytuacji klubu oraz wnikliwą oceną najbliższej perspektywy.

Jako pierwszy powód wycofania zespołu władze Wichru podają braki kadrowe w zespole. - Problematyczna okazała się rezygnacja z występów w najbliższym sezonie kilku czołowych zawodników, którzy już w trakcie trwania zakończonego sezonu z różnych powodów zdecydowali się zakończyć przygodę z Naszym klubem. Mimo wielu prób uzupełnienia braków kadrowych sytuacji nie udało się rozwiązać na tyle, by z nadziejami zainaugurować start w rozgrywkach IV ligi – czytamy w oświadczeniu (pisownia oryginalna).

Drugim z powodów jest brak odpowiedniego zaplecza finansowego. Choć władze klubu deklarują, że Wicher nie ma obecnie żadnych zobowiązań, a finanse stoją na stabilnym, średnim poziomie, budżet klubu jest zbyt mały, by rywalizować w IV lidze. - IV liga wymagała konieczności wprowadzenia program oszczędnościowego. Co by w konsekwencji spowodowało przesunięcia jeszcze większych środków na drużynę seniorów a zmniejszyło środki na młodzież i dzieci co spowoduje rozbicie drużyn młodzieżowych i zakłócenie procesu szkoleniowego a na to obecny zarząd nie mógł pozwolić. Wszelkie inwestycje zahamowałby a klub wpadł w stagnacje. Nawet oszczędności nie gwarantowały dokończenia sezonu. Pewnie po rundzie jesienne klub by się wycofał. Kampania "IV liga w Dobrej" na bazie której drużyna przystąpiła do rozgrywek wyczerpała się [pisownia oryginalna – przyp. red.].

W oświadczeniu Wicher Dobra informuje również o tym, co będzie się działo z klubem w najbliższym czasie. Zespół seniorów ma wystartować w konińskiej A-klasie. Trenerem drużyny będzie Tomasz Janicki, dotychczasowy szkoleniowiec juniorów starszych. Zespół składać się będzie głównie z zawodników, którzy skończyli wiek juniora starszego oraz kilku bardziej doświadczonych piłkarzy.

Prezesem klubu pozostanie Michał Kwiatkowski. Dotychczasowy włodarz Wichru w połowie maja zapowiedział rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Powodem miał być brak czasu i problemy zdrowotne. Praca w Wichrze ma być teraz rozłożona równomiernie na cały zarząd, co spowodowało nieprzyjęcie rezygnacji Michała Kwiatkowskiego.

- Z całą stanowczością pragniemy zapewnić, że przy podejmowaniu decyzji, które z pewnością wywołały sporo kontrowersji, kierowaliśmy się wyłącznie dobrem klubu. Wycofanie drużyny nie oznacza likwidacji klubu, a jedynie otwiera nową kartę w historii klubu – deklarują władze Wichru Dobra.

Całe oświadczenie przeczytać można na oficjalnej stronie klubowej Wichru Dobra.

  • Wicher Dobra wydał oświadczenie dotyczące wycofania z IV ligi

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Piasałem wcześniej że kluby nie będą wytrzymywać finasowo i wtedy problem co zrobić albo seniorzy kosztem szkolenia dzieci albo odwrotnie kolejny klub po Ślesinie ,Orchowie, Lisewie ,Sokole 2 a po drugie jak się promuje gre obcych zawodników a nie swoich wychowanków pózniej tak jest że każdy ma w d*** grę w takim klubie
Dodano: 28.07.2017 14:00    Przez: ~Kibic

KOMENTARZE

Piasałem wcześniej że kluby nie będą wytrzymywać finasowo i wtedy problem co zrobić albo seniorzy kosztem szkolenia dzieci albo odwrotnie kolejny klub po Ślesinie ,Orchowie, Lisewie ,Sokole 2 a po drugie jak się promuje gre obcych zawodników a nie swoich wychowanków pózniej tak jest że każdy ma w d*** grę w takim klubie
Dodano: 28.07.2017 14:00    Przez: ~Kibic
Już niedługo derby w A-klasie. Ślesin, dobra i Kleczew. Tak będzie
Dodano: 29.07.2017 09:10    Przez: ~sf
Kleczew jest bardzo syabilny finansowy, więc możecie im naskoczyc.
Dodano: 29.07.2017 13:19    Przez: ~Real
Jeszcze jest jeszcze zobaczymy jak długo
Dodano: 29.07.2017 14:27    Przez: ~Kibic
Brawo Cukrownia Ślesin Dobra bandy patałachów w zarzadach i tyle
Dodano: 29.07.2017 20:31    Przez: ~kibic
Kolejny zespół, który podzielił los wcześniejszych niewypałów w 4 lidze. Tuliszków, Rychwał, Zagorów, Krzymów, Ślesin (trochę dłużej), Brudzew. O kimś zapomniałem?
Dodano: 06.08.2017 13:12    Przez: ~Hubert
A tak zapomniałem o Cukrowni.
Dodano: 06.08.2017 13:13    Przez: ~Hubert

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.