LM.plSportZ 0:2 na 5:2. Sobieraj i Zieliński odwrócili losy sparingu

Z 0:2 na 5:2. Sobieraj i Zieliński odwrócili losy sparingu

Nieźle zaskoczeni byli piłkarze Górnika, gdy po piętnastu minutach sparingu z Białym Orłem Koźmin Wlkp. przegrywali już 0:2. Ostatecznie biało-niebiescy zwyciężyli 5:2, a duży wkład w ten wynik mieli Krystian Sobieraj i Kamil Zieliński.

Ósmy zespół IV ligi grupy wielkopolskiej południowej zaskoczył w sobotę Górnika już w czwartej minucie wychodząc na prowadzenie. Jedenaście minut później goście uderzyli jeszcze raz. Tym razem po kontrataku i wykorzystując błąd w defensywie Bartosza Świderskiego. Biały Orzeł mógł prowadzić jeszcze wyżej, ale między słupkami dobrze spisywał się Dawid Kołodziejczak dwukrotnie broniąc w dogodnych dla gości okazjach.

Biało-niebiescy do odrabiania strat poderwali się jeszcze przed przerwą. Po dośrodkowaniu Krystiana Sobieraja z rzutu wolnego głową bramkarza z Koźmina Wlkp. pokonał Kamil Zieliński. Napastnik z Lipna został wczoraj oficjalnie ogłoszony nowym zawodnikiem Górnika Konin, podobnie jak Szymon Ćwiek, Łukasz Wesołowski, Andrzej Górski, Michał Marszałek i Dawid Przybyszewski.

Zieliński w sobotę trafił jeszcze raz. Po przerwie akcję lewą stroną boiska przeprowadził Jakub Matusiak. Młody pomocnik Górnika wycofał piłkę spod linii końcowej na jedenasty metr, a tam dopadł do niej właśnie Zieliński, wyrównując wynik spotkania.

Kolejne minuty to już popis Krystiana Sobieraja. Skrzydłowy biało-niebieskich najpierw trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego, a następnie po kontrataku, w sytuacji sam na sam. Wynik spotkania, nieco przypadkowo, ustalił Dawid Przybyszewski. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od jednego z obrońców Białego Orła i przelobowała bramkarza gości. Górnik wygrał 5:2.

Kolejny mecz kontrolny przed zespołem Czesława Owczarka w przyszły weekend. Biało-niebiescy zmierzą się z Koroną Pogoń Stawiszyn. Już jutro natomiast, w Centrum Handlowym Ferio w Starym Mieście, odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny seniorów.

Górnik Konin – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 5:2 (45’, 48’ Kamil Zieliński, 51’, 53’ Krystian Sobieraj, 82’ Dawid Przybyszewski)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak (60’ Mateusz Koliński) – Bartosz Świderski (60’ Aleks Sieradzki), Maciej Rojewski (46’ Szymon Ćwiek), Łukasz Wesołowski (46’ Andrzej Górski), Michał Marszałek, Maciej Adamczewski (46’ Igor Witczak), Piotr Radoszewski (46’ Jakub Matusiak), Dawid Przybyszewski (46’ Bartosz Kowalski), Krystian Sobieraj (65’ Mateusz Majer), Mateusz Majer (46’ Mateusz Augustyniak), Kamil Zieliński (65’ Dawid Przybyszewski).