LM.plSportCztery bramki Pauliny Dudek w ostatnim sparingu z Norweżkami

Cztery bramki Pauliny Dudek w ostatnim sparingu z Norweżkami

Wynikiem 9:1 zakończył się ostatni mecz kontrolny Medyka Konin w letnim okresie przygotowawczym. Koninianki pokonały norweski Hønefoss BK Kvinner.

Hønefoss BK Kvinner to norweska drużyna grająca na co dzień w II lidze (trzeci poziom rozgrywek). Różnicę w poziomie obu drużyn było widać od samego początku. Trener Norweżek na pomeczowej konferencji prasowej przyznał zresztą, że myślał, iż jego zespół będzie grać z… młodszymi rywalkami. - Gratuluję menedżerowi drużyny przeciwnej, który umawiał z nami ten mecz. Zaproponowaliśmy im drużynę mistrzyń Polski juniorek do lat dziewiętnastu. Menedżer absolutnie zaprzeczył twierdząc, że to za słaby zespół i że muszą grać z pierwszym zespołem – odpowiadał Roman Jaszczak, szkoleniowiec Medyka Konin.

Jak mówił jednak trener konińskiej drużyny, taki mecz na rozstrzelanie przed ligą był jego zespołowi potrzebny. W sobotę na stadionie w Koninie padło aż dziesięć bramek, z czego dziewięć dla medyczek. Już w trzeciej minucie wynik otworzyła Liliana Kostowa. Później koninianki dwukrotnie trafiały w poprzeczkę.

W dziewiętnastej minucie było 2:0. Po zagraniu Anny Gawrońskiej piłkę w siatce umieściła Natalia Chudzik. Sześć minut później na 3:0 podwyższyła Paulina Dudek. Pomocniczka Medyka na listę strzelczyń wpisała się jeszcze trzy razy – w 38., 45. i 51. minucie. Po przerwie dwukrotnie trafiła jeszcze Anna Gawrońska, a wynik Medyka w 76. minucie ustaliła Brittany Kindzierski.

Hønefoss BK Kvinner zdołał do siatki koninianek trafić tylko raz. Po błędzie Weroniki Helińskiej piłkę pod nogi dostała Ingrid Nordbø i w sytuacji sam na sam pokonała Monikę Sowalską. Mecz zakończył się wynikiem 9:1 dla Medyka Konin.

Już za tydzień koninianki rozpoczną sezon ligowy. Kadra Medyka jest niemal dopięta, choć w ostatnim czasie zespół opuściły dwie piłkarki. Z powodu kontuzji w Koninie nie będzie już grać Białorusinka Anastazja Karlanowa. Z gry w Medyku zrezygnowała również Amanda Lulek – jedna z zawodniczek zza Oceanu polskiego pochodzenia. Dopiero 2 sierpnia do zespołu dołączy natomiast amerykańska bramkarka Emily Dolan.

Pierwszy mecz nowego sezonu już 5 sierpnia. Medyk zainauguruje go meczem na własnym terenie z AZS PSW Biała Podlaska.

Medyk Konin - Hønefoss BK Kvinner 9:1 (3’ Liliana Kostowa, 19’ Natalia Chudzik, 25’, 38’, 45’, 51’ Paulina Dudek, 49’, 52’ Anna Gawrońska, 76’ Brittany Kindzierski – 79’ Ingrid Nordbø)

Medyk Konin: Monika Sowalska – Krystyna Sikora, Sandra Sałata (46’ Cassidee Lynch), Radosława Sławczewa (71’ Klaudia Olejniczak), Maria Ficzay (65’ Weronika Helińska), Natalia Chudzik (76’ Aleksandra Stasiak), Paulina Dudek (65’ Julia Gawlak), Natalia Pakulska (46’ Anna Zając), Liliana Kostowa (71’ Patrycja Balcerzak), Nikol Kaletka (46’ Anastazja Szuppo), Anna Gawrońska (71’ Brittany Kindzierski).