LM.plSportSokół w końcu się rozstrzelał. Pięć bramek z Pogonią Mogilno

Sokół w końcu się rozstrzelał. Pięć bramek z Pogonią Mogilno

Po ofensywnej posusze, którą Sokół Kleczew prezentował w dotychczasowych letnich sparingach, przyszedł w końcu czas na prawdziwe strzelanie. W sobotę kleczewianie rozbili Pogoń Mogilno aż 5:0.

Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała jednak aż tylu bramek na stadionie w Kleczewie. Tempo meczu nie było zbyt wysokie, a sytuacji – jak na lekarstwo. Te, które Sokołowi udało się stworzyć, w większości zamieniane były na bramki. Zawodząca wcześniej skuteczność tym razem stała na odpowiednim już poziomie.

Wynik w czternastej minucie otworzył Tomasz Koziorowski. Obrońca Sokoła popisał się fenomenalnym przyjęciem – nie dość, że zatrzymał piłkę w powietrzu to jeszcze jednocześnie minął jednym ruchem stojącego przed nim obrońcę. Drugi kontakt z piłką to już uderzenie i piłka wpadająca do siatki zespołu z IV ligi.

W 37. minucie powinno być 2:0, ale świetną okazję zmarnował Filip Brzostowski. Testowany pomocnik Warty Poznań dobrze przejął piłkę od stojącego przed nim obrońcy i znalazł się w sytuacji sam na sam. Uderzenie było już jednak fatalne – słabe i na dodatek niecelne.

Trzy minuty później gospodarzom drugą bramkę już udało się strzelić. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową akcję zamknął Mikołaj Pingot. Do przerwy kleczewianie prowadzili 2:0.

W drugiej odsłonie spotkania piłkarze Tomasza Bekasa dołożyli jeszcze trzy trafienia. Najpierw w sytuacji sam na sam znalazł się Jan Paczyński. Zawodnik Sokoła odegrał jeszcze piłkę Filipowi Brzostowskiemu, a ten zrehabilitował się za pomyłkę z pierwszej połowy i tym razem już do siatki trafił.

Dwie ostatnie bramki padły już w końcówce meczu. Najpierw na listę strzelców wpisał się Jakub Groszkowski, a wynik spotkania na 5:0 ustalił Wojciech Antczak.

Był to ostatni mecz kontrolny Sokoła Kleczew przed startem ligi. Już w sobotę kleczewianie rozegrają pierwszy mecz nowego sezonu. W Kaliszu zmierzą się z tamtejszym KKS 1925.

Sokół Kleczew – Pogoń Mogilno 5:0 (14’ Tomasz Koziorowski, 40’ Joshua Kayode Balogun, 56’ Filip Brzostowski, 81’ Jakub Groszkowski, 83’ Wojciech Antczak)

Sokół Kleczew: Adrian Szady (46’ Hubert Świtalski) – Bartosz Andrzejewski (46’ Michał Kozajda), Mateusz Majewski, Mikołaj Pingot (46’ Robert Jędras), Tomasz Koziorowski (55’ Marcel Koziorowski), Filip Brzostowski, Sebastian Śmiałek (60’ Antczak), Wojciech Antczak (46’ Jakub Groszkowski), Joshua Kayode Balogun (46’ Jakub Antosik), Jan Paczyński (65’ Joshua Kayode Balogun), Łukasz Cichos (55’ Michał Wolinowski).

źródło: sokol.kleczew.pl