Dzisiaj jest wtorek 17 lipca 2018, imieniny: Anety, Aleksego, Julietty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25721) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (94) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Turyści spotkali się na XXII Ogólnopolskim Rajdzie ... (2)Dzierawy. Strażacy z mieszkańcami uratowali ranneg ... (16)
jesteś tutaj: Strona głównaSportPrzekraczają granice futbolu. Grają piłkarki z mia ...

Przekraczają granice futbolu. Grają piłkarki z miast partnerskich

Dodano: 7.08.2017 10:17

Szczęśliwe, wysportowane i radosne Francuzki podziwiają Konin i okolice, a to za sprawą współpracy między klubami piłkarskimi z Konina i Henin Beaumont we Francji.

Piłkarki z FCF Henin Beaumont przyjechały z rewizytą na zaproszenie Klubu Medyk Konin i trenują na konińskich stadionach. Towarzyszą im trenerzy, opiekunowie i Laurent Brice, wicemer Henin Beaumont. Roman Jaszczak, prezes Medyka Konin nie kryje zadowolenia z tej rewizyty.

- Jesteśmy szczęśliwi, że gościmy u siebie klub FCF z Henin Beaumont. Medyk Konin był we Francji już dwa razy. Raz pojechaliśmy z okazji Mistrzostw Euro 2016 by rozegrać tam mecz towarzyski z Francją i stąd właśnie ta rewizyta Francuzów. Drugi raz byliśmy tam na zgrupowaniu. Cieszymy się bardzo z tej współpracy zważywszy na to że piłka nożna we Francji jest na wysokim poziomie i jest to dla nas zaszczyt móc grać mecze właśnie w tym kraju. Ta współpraca ma także inny aspekt. We Francji byliśmy zawsze gościnnie przyjęci, tworzą się nowe przyjaźnie, wymieniamy swoje doświadczenia, uczymy się ciągle czegoś nowego. To ubogaca – mówił Roman Jaszczak, gospodarz spotkania i trener Medyka Konin.

Osiemnaście piłkarek z kobiecego klubu piłki nożnej w Henin Beaumont przebywa w Koninie na tygodniowym zgrupowaniu. Trenują na konińskich boiskach, ćwiczą w siłowniach, a wieczorami odpoczywają w hotelu Atut w Licheniu, gdzie mieszkają.

- Warunki do treningów i odpoczynku mamy królewskie. Piękna jest ta Polska. Ludzie gościnni, otwarci, sympatyczni. Ta wymiana daje nam bardzo wiele gdyż przekraczamy w niej granice futbolu - mówił Alain Delory, trener FCF Henin Beaumont. - Jesteśmy młodym klubem i jesteśmy wręcz uhonorowani, że możemy obserwować jak pracują zawodniczki tak zacnego klubu jak Medyk Konin. Nasze piłkarki wiele się uczą od piłkarek z Konina, a ja podglądam i podziwiam pracę trenera Romana Jaszczaka. Przyjechały z nami młode dziewczyny, które po raz pierwszy są za granicą i dla nich jest to wyjazd nie tylko na zgrupowanie ale także wyjazd podczas którego mogą poznawać. To bardzo wychowawcze stad te przekroczenie granic futbolu Bardzo owocna współpraca i mamy nadzieje na jej kontynuowanie.

Piłkarki z Francji są zachwycone Koninem i okolicami. Chwalą polską kuchnię, gościnność i piękne tereny, na których ćwiczą.

- Przy takiej współpracy między dwoma miastami, które są na nią otwarte, dzieją się niezwykle rzeczy. Zawiązują się przyjaźnie, tworzą się nowe pomysły na dalsze działania, ludzie się do siebie zbliżają, uczą się do siebie, odkrywają nowe przestrzenie i wracają bogatsi. Jestem szczęśliwy, że mogę w tym uczestniczyć, a Romanowi Jaszczakowi i całej jego ekipie, a także miastu dziękuję za tak wspaniale przyjęcia naszych piłkarek – powiedział Laurent Brice, zastępca mera Henin Beaumont.

To jeszcze nie koniec wrażeń. Piłkarki z Henin Beaumont i konińskie Medyczki rozegrają towarzyski mecz, który odbędzie się we wtorek, 8 sierpnia o godz. 18.00, na stadionie przy ul. Podwale 1. 

  • Przekraczając granice futbolu. Piłkarki z miast partnerskich
  • Przekraczając granice futbolu. Piłkarki z miast partnerskich
  • Przekraczając granice futbolu. Piłkarki z miast partnerskich
  • Przekraczając granice futbolu. Piłkarki z miast partnerskich

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Cztery zdjęcia, a na dwóch Romek obłapuje panie. Cały Romek
Dodano: 7.08.2017 15:41    Przez: ~tylko medyk
Czy sportowy lm funkcjonuje czy juz sie poddal bo nowych wiadomosci nie ma juz od ponad tygodnia
Dodano: 13.08.2017 22:27    Przez: ~Bajabongo
Prezes zrób zdjęcia kibiców. Bedziesz miał dowód.
Dodano: 7.08.2017 15:43    Przez: ~górnik

KOMENTARZE

Ej Romek Romek 😁
Dodano: 07.08.2017 11:40    Przez: ~piłka
- Nie znalazłem tam niczego nieprawdziwego - powiedział o książce byłego lidera Platformy Obywatelskiej Pawła Piskorskiego, Andrzej Olechowski - jeden z założycieli tej partii. Odnosząc się do fragmentu mówiącego o finansowaniu partii Donalda Tuska z pieniędzy niemieckiej CDU, stwierdził, że nie widzi w tym nic złego. - Zachód wspierał polską demokrację - powiedział Olechowski, dodając że "zagranicznych pieniędzy było wtedy dużo".
Dodano: 07.08.2017 23:16    Przez: ~,,,,
Chciałbym z synem wybrać się na ten mecz czy wstęp jest wolny czy trzeba gdzieś nabyć bilety?
Dodano: 07.08.2017 13:03    Przez: ~Zainteresowany
Wstęp jest wolny, zapraszamy!
Dodano: 07.08.2017 13:32    Przez: ~KKPK Medyk Konin
płaci rozumiem miasto, czyli mieszkańcy? Fajne te zabawy
Dodano: 07.08.2017 14:52    Przez: ~norman prajs
Niezłą musiała być impra jak tylko 4 zdjęcia zrobiono.
Dodano: 08.08.2017 13:31    Przez: ~fdsa
artykuł o piłkarkach a na zdjęciach lans działaczy
Dodano: 07.08.2017 14:59    Przez: ~kjkj
Cztery zdjęcia, a na dwóch Romek obłapuje panie. Cały Romek
Dodano: 07.08.2017 15:41    Przez: ~tylko medyk
Prezes zrób zdjęcia kibiców. Bedziesz miał dowód.
Dodano: 07.08.2017 15:43    Przez: ~górnik
Hehe jakich kibiców ;)
Dodano: 07.08.2017 17:22    Przez: ~Hehe
IV liga ruszyła to już lepiej o tym napiszcie.
Dodano: 07.08.2017 18:01    Przez: ~Regionalnie
brawo Medyk - wciąż jesteście dumą Konina ...
Dodano: 07.08.2017 18:04    Przez: ~patyk
mamy się czym chwalić wreszcie w Koninie - to sukcesy Medyka
Dodano: 07.08.2017 18:05    Przez: ~blokers
która liga? to wstyd ...
Dodano: 07.08.2017 18:06    Przez: ~józek z p***rziszewa
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.