LM.plSportOjciec i syn na podium windsurfingowych mistrzostw

Ojciec i syn na podium windsurfingowych mistrzostw

W Dobrzyniu nad Wisłą rozegrano długodystansowe mistrzstwa w windsurfingowej klasie Raceboard. Startowali tam reprezentanci Konina.

Na starcie regat stanęło 15 zawodników, w tym reprezentanci Polski w olimpijskiej klasie RS:X - Radosław Furmański i Maciej Kluszczyński (obaj DKŻ Dobrzyń) oraz zawodnicy z Konina - Grzegorz Pińkowski (POL-301) i Michał Pińkowski (POL-91).

Po ponad dwugodzinnych zmaganiach na wodzie w warunkach słabowiatrowych, wymagających dużej pracy żaglem podczas całego wyścigu, pierwsze miejsce zajął Artur Manelski (DKŻ Dobrzyń). Drugie miejsce przypadło Łukaszowi Buderaskiemu (SKŻ Hestia Sopot), trzecie zajął reprezentant Konina - Michał Pińkowski. Oprócz brązowego medalu w kategorii seniorów, pozwoliło mu to na zajecie drugiego miejsca w kategorii wiekowej Masters (+35 lat).

Drugi z konińskich zawodników - Grzegorz Pińkowski, wracający do ścigania po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją, wywalczył brązowy medal w kategorii wiekowej Grand Masters (+45 lat). Do złotego medalu zabrakło ok. 15 sekund, co przy ponad dwóch godzinach zmagań jest minimalną różnicą.

Kolejne regaty, w których reprezentanci Konina wezmą udział to mistrozstwa Polski, które odbędą się na jeziorze Goczałkowickim we wrześniu br.