LM.plSportKolarze KLTC Konin walczyli w Mistrzostwach Świata Juniorów

Kolarze KLTC Konin walczyli w Mistrzostwach Świata Juniorów

Bartosz Daszkiewicz i Mateusz Kostański reprezentowali Polskę i Konin podczas Torowych Mistrzostw Świata Juniorów we włoskim Montichiari. W wyścigu drużynowym na 4000 m Mateusz Kostański wywalczył ósme miejsce.

Konińscy zawodnicy we Włoszech wystartowali w trzech wyścigach. Bartosz Daszkiewicz rywalizował w sprincie na 1000 m indywidualnie i wywalczył w tym starcie dziewiętnaste miejsce. Koninianin był również rezerwowym polskiej drużyny w sprincie olimpijskim.

W dwóch wyścigach pojechał Mateusz Kostański. Wraz z biało-czerwonymi koninianin wywalczył ósme miejsce na dystansie 4000 m, uzyskując czas zbliżony do rekordu Polski – 4.09.734 s. W starcie indywidualnym na dystansie 3000 m Mateusz Kostański zajął 24. miejsce.