LM.plSportTur 1921 wciąż bez wygranej. Ostrovia lepsza o trzy bramki

Tur 1921 wciąż bez wygranej. Ostrovia lepsza o trzy bramki

Trzeciej porażki w bieżącym sezonie doznał w sobotę Tur 1921 Turek. Na własnym terenie zespół Dawida Jóźwiaka uległ Ostrovii 1909 Ostrów Wlkp. 1:4.

W sobotę do Turku przyjeżdżał zespół ze środka tabeli, który na wyjazdach w tym sezonie jeszcze nie wygrał. Na dodatek ostrowianie z Turem 1921 rywalizować musieli bez dwóch podstawowych obrońców. To jednak nie przeszkodziło im pokonać gospodarzy i to różnicą aż trzech bramek.

Goście wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie. Po dograniu Marka Szymanowskiego piłkę w głową uderzył Tomasz Kempiński. Pierwsze uderzenie obronił Dariusz Brzostowski, ale dobitka Macieja Mikulskiego była już skuteczna. W 20. minucie było już 2:0 i znów główny udział przy bramce miał duet Szymanowski – Kempiński. Najpierw ten pierwszy dograł piłkę w pole karne, a później ten drugi podwyższył prowadzenie Ostrovii 1909.

Mimo nieudanej pierwszej połowy gospodarze złapali kontakt z ostrowianami na początku drugiej. Po błędzie defensywy gości piłka spadła pod nogi Szymona Izydorczyka, a ten pięknym strzałem pokonał bramkarza rywali. Ostrovia 1909 szybko jednak rozwiała wszelkie nadzieje Tura 1921. W 63. minucie trzecią bramkę dla gości strzelił Maciej Mikulski, a wynik spotkania na 4:1 ustalił Mateusz Ziemiański.

Tym samym Tur 1921 pozostaje bez zwycięstwa w lidze w bieżącym sezonie. Drużyna Dawida Jóźwiaka spadła na piętnaste, przedostatnie miejsce w tabeli i ma na koncie obecnie trzy oczka. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę. Tur 1921 zagra na wyjeździe z Odolanovią Odolanów.

Tur 1921 Turek – Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 1:4 (48’ Szymon Izydorczyk – 2’, 63’ Maciej Mikulski, 20’ Tomasz Kempiński, 87’ Mateusz Ziemiański)

Tur 1921 Turek: Dariusz Brzostowski – Bartosz Grabowski, Mikołaj Czajka, Szymon Izydorczyk (55’ Michał Ignaczak), Jakub Lament, Krystian Przybylak (71’ Michał Banasiak), Piotr Bieniek, Adrian Fret, Rafał Pietraszek (18’ Dmytro Tovstopiat), Kuba Młynarski, Maciej Maliński (46’ Beniamin Trzepacz).

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp: Bartosz Jankowski - Kamil Krawczyk, Jakub Jędrzejak (89' Kacper Krawczyk), Kamil Dutkowski, Konrad Rusek, Marek Szymanowski (85' Szymon Kasprzak), Krystian Mokrzycki, Michał Giecz (82' Paweł Zadka), Daniel Kaczmarek, Tomasz Kempiński, Maciej Mikulski (81' Mateusz Ziemiański).

źródło: tur1921turek.pl, facebook.com/ostrovia1909