Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportPierwsza wyjazdowa porażka Sokoła. Wda lepsza o bramkę

Pierwsza wyjazdowa porażka Sokoła. Wda lepsza o bramkę

Po dwóch zwycięstwach na obcym terenie Sokół Kleczew doznał pierwszej porażki. W Świeciu zespół Tomasza Bekasa uległ tamtejszej Wdzie 1:2.

Lepiej starcie w Świeciu rozpoczęli kleczewianie. Dobre okazje mieli Arkadiusz Bajerski, Jakub Groszkowski i Jakub Antosik, ale piłka ani razu nie wpadła do siatki gospodarzy. W 35. minucie natomiast to Wda objęła prowadzenie. Piłkę w środku pola stracił Tomasz Kowalczuk, a bramkę na 1:0 strzelił Jakub Witucki. Gospodarze poszli za ciosem i już pięć minut później podwyższyli na 2:0. W polu karnym Sokoła faulował Michał Kozajda, a z jedenastu metrów Huberta Świtalskiego pokonał Bartosz Czerwiński.

Po zmianie stron kleczewianie za wszelką cenę chcieli odwrócić losy meczu, ale defensywa Wdy była dobrze dysponowana. Goście sforsowali ją dopiero w 72. minucie – po indywidualnej akcji do siatki gospodarzy trafił Jan Paczyński. Drugiego gola Sokołowi już się jednak strzelić nie udało i zespół Tomasza Bekasa uległ w Świeciu 1:2.

Po tym spotkaniu drużyna z Kleczewa spadła na piąte miejsce w tabeli z dorobkiem jedenastu punktów. Kolejny mecz w najbliższy piątek. Sokół podejmować będzie Centrę Ostrów Wlkp.

Wda Świecie – Sokół Kleczew 2:1 (35’ Jakub Witucki, 40’ Bartosz Czerwiński – 72’ Jan Paczyński)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Arkadiusz Widelski, Michał Kozajda, Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski (85’ Robert Jędras), Jakub Groszkowski, Tomasz Kowalczuk, Filip Brzostowski (65’ Wojciech Antczak), Jakub Antosik, Arkadiusz Bajerski (46’ Jan Paczyński), Łukasz Cichos.

źródło: sokol.kleczew.pl