Dzisiaj jest wtorek 18 czerwca 2019, imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20225) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 16oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
28 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pierwsza tragedia nad wodą. W zbiorniku Przykona u ... (4)Ślesin. Burmistrz z jednogłośnym wotum zaufania i ... (22)

Szachy. Koninianin w ósemce najlepszych zawodników Europy!

Dodano: 14.09.2017 17:38
Źródło: LM.pl

Jan Klimkowski, szachista UKS Smecz Konin, wywalczył ósme miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów do lat dziesięciu! Przez długi czas koninianin miał szansę nawet na medal.

Dziesięcioletni Jan Klimkowski był jednym z sześciu reprezentantów Polski rywalizujących w kategorii do lat dziesięciu. Szachista UKS Smecz Konin świetnie rozpoczął turniej, wygrywając wszystkie cztery pierwsze mecze. Na półmetku rywalizacji Klimkowski zajmował drugie miejsce w klasyfikacji obok dwóch innych niepokonanych zawodników.

Jednym z tych szachistów był Francuz Marc Andria Maurizzi. Koninianin zmierzył się z nim w piątej rundzie i niestety – przegrał. W kolejnej rundzie Klimkowski grał z CM Alim Suleymanowem z Azerbejdżanu. Ten pojedynek koninianin szczęśliwie, pomimo początkowych błędów, wygrał i wrócił na podium w klasyfikacji.

W siódmej rundzie zawodnik UKS Smecz Konin mierzył się ze swoim reprezentacyjnym kolegą, który również plasował się w czołówce tabeli – Bartoszem Fiszerem. Koninianin był w tym starciu lepszy, ale mecz skończył się tylko remisem. – Partia była na pograniczu wygranej, ale Janek niepotrzebnie zadowolił się zdobyciem jakości i partii niestety nie dało się już wygrać – oceniał po siódmej rundzie Kamil Szadkowski, trener Jana Klimkowskiego.

W tym momencie reprezentant UKS Smecz Konin wciąż był w strefie medalowej. W ósmej rundzie przyszło niestety kolejne potknięcie. Koninianin grał z kolejnym Azerem – Readem Samadowem. Partia mogła skończyć się remisem, ale Klimkowski postanowił zaatakować i w konsekwencji mecz przegrał. Utrata punktów kosztowała go spadek na dwunaste miejsce.

W ostatniej rundzie Klimkowski walczył już o jak najwyższą lokatę, najlepiej w pierwszej dziesiątce mistrzostw. Ten cel udało się osiągnąć – koninianin pokonał Belga Rubena Micciche i z dorobkiem 6,5 pkt zajął ósme miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów na 143 zawodników. Zwyciężył Marc Andria Maurizzi z wynikiem 7,5 pkt.

Dla Jana Klimkowskiego był to pierwszy tak poważny start w szachowej karierze. W przeszłości inni reprezentanci UKS Smecz Konin zajmowali już wysokie miejsca na międzynarodowych imprezach. W 2008 roku wicemistrzem Europy w szachach szybkich do lat dziesięciu został Piotr Śnihur. Rok później ten sam zawodnik został już mistrzem Starego Kontynentu w szachach szybkich do lat dwunastu.

Jan Klimkowski – Pjotr Cappan 1:0
Jan Klimkowski – Anton Zlatkow 1:0
Jan Klimkowski – Andrei-Octavian Ulian 1:0
Jan Klimkowski – Elie Milikow 1:0
Jan Klimkowski – Marc Andria Maurizzi 0:1
Jan Klimkowski – Ali Sulejmanow 1:0
Jan Klimkowski – Bartosz Fiszer 0,5:0,5
Jan Klimkowski – Read Samadow 0:1
Jan Klimkowski – Ruben Micciche.

fot. UKS Smecz Konin

  • Szachy. Koninianin w ósemce najlepszych zawodników Europy!
  • Szachy. Koninianin w ósemce najlepszych zawodników Europy!
  • Szachy. Koninianin w ósemce najlepszych zawodników Europy!

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

BRAWO JANEK !!! BRAWO KAMIL !!!
Dodano: 14.09.2017 17:51    Przez: ~szachista
Ale z Ciebie jest trep. Nawet nie wiesz o kim piszesz, gratuluję braku inteligencji
Dodano: 14.09.2017 21:11    Przez: ~Do krasnaska

KOMENTARZE

gratulacje - warto jeszcze dodać iż była zawodniczka UKS Kasia Dwilewicz (obecnie Polonia Wrocłwa) w grupie do lat 18 wywalczyła srebrny medal
Dodano: 14.09.2017 17:47    Przez: ~kris
BRAWO JANEK !!! BRAWO KAMIL !!!
Dodano: 14.09.2017 17:51    Przez: ~szachista
Szachy to nie sport !!! Od kiedy Kamil poza dyrektorowaniem w MOSiR ma czas na szachy? Widać, że jest wszechstronnie uzdolniony...
Dodano: 14.09.2017 20:51    Przez: ~krasnalek
Ale z Ciebie jest trep. Nawet nie wiesz o kim piszesz, gratuluję braku inteligencji
Dodano: 14.09.2017 21:11    Przez: ~Do krasnaska
Zgadzam się z przedmówcą. Krasnalek wykazał się wyjątkowo ograniczonym umysłem.
Dodano: 15.09.2017 00:46    Przez: ~ufik
dobrze pisze -przeciez on niedawno awansował na dyrektora
Dodano: 15.09.2017 06:43    Przez: ~ali
Tak a jednemu psu burek.
Dodano: 15.09.2017 10:03    Przez: ~gdzie ja żyję

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.