LM.plSportTur 1921 Turek znów wygrywa i pnie się w górę tabeli

Tur 1921 Turek znów wygrywa i pnie się w górę tabeli

Jest drugie zwycięstwo Tura 1921 Turek! Tym razem zespół Dawida Jóźwiaka pokonał na wyjeździe Białego Orła Koźmin Wlkp.

Zwycięstwo w sobotę było zaskakujące, ponieważ po pierwszej połowie turkowianie przegrywali… 0:2. Już w siódmej minucie z rzutu wolnego dla Białego Orła trafił Marek Wiła. Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. Tym razem do siatki Tura 1921 trafił Krzysztof Czabański.

Po zmianie stron W Koźminie Wlkp. zaprezentował się już całkowicie inny Tur 1921. W 51. minucie nadzieję gościom dał Beniamin Trzepacz, trafiając do siatki Białego Orła z rzutu wolnego. Zaledwie cztery minuty później było już 2:2, a na listę strzelców wpisał się Szymon Izydorczyk.

Na tym jednak piłkarze Dawida Jóźwiaka nie poprzestali i w kolejnych minutach wbili jeszcze dwie bramki. W 69. minucie prowadzenie Turowi 1921 dał Krystian Przybylak, a w doliczonym czasie gry wynik starcia na 2:4 ustalił Michał Ignaczak.

Dzięki wygranej w Koźminie Wlkp. Tur 1921 ma już na koncie dziewięć punktów i zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli ligowej. Najbliższe spotkanie Tur 1921 rozegra już w środę. W 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski zespół Dawida Jóźwiaka zagra na wyjeździe z Polonusem Kazimierz Biskupi.

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. – Tur 1921 Turek 2:4 (8’ Marek Wiła, 38’ Krzysztof Czabański – 51’ Beniamin Trzepacz, 56’ Szymon Izydorczyk, 69’ Krystian Przybylak, 90’+ Michał Ignaczak)

Tur 1921 Turek: Dariusz Brzostowski – Bartosz Kowalski, Mikołaj Czajka. Szymon Izydorczyk (68’ Michał Ignaczak), Jakub Lament (46’ Beniamin Trzepacz), Piotr Bieniek (82’ Rafał Pietraszek), Adrian Fret, Daniel Błaszczyk (55’ Krystian Przybylak), Bartosz Grabowski, Kuba Młynarski, Maciej Maliński.

źródło: tur1921turek.pl