Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportEl. MŚ: Reprezentacja Polski przegrała pierwsze spotkanie

El. MŚ: Reprezentacja Polski przegrała pierwsze spotkanie

Trzy piłkarki Medyka Konin wystąpiły w drugim meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata. Reprezentacja Polski przegrała mecz ze Szwajcarią 1:2.

Polki swoją drogę do mistrzostw we Francji rozpoczęły od piątkowej wygranej z Białorusią 4:1. We wtorek czekał jednak na nie rywal o wiele bardziej wymagający – faworyt grupy drugiej Szwajcaria. Biało-czerwone nie przestraszyły się rywalek, ale punktów również nie zdobyły.

Szwajcarki od początku w meczu dominowały, ale na prowadzenie wyszły dopiero w dwudziestej minucie. Pierwsze uderzenie Helwetek zablokowała Guściora, ale piłka po dobitce Vanessy Bernauer odbiła się od nogi Pauliny Dudek i lobem minęła Katarzynę Kiedrzynek.

Zespół Miłosza Stępińskiego przycisnął rywalki w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. W 34. minucie Polki wyrównały po koncertowym rozegraniu rzutu wolnego. Krótko piłkę koło muru zagrała Dudek, a następnie po odegraniu piłkę w siatce umieściła Ewa Pajor.

Szwajcarki ponownie wyszły na prowadzenie zaledwie pięć minut później. Z pozycji wyszła Paulina Dudek, a z asekuracją nie zdążyła Sandra Sałata. Piłkę zagraną z prawej strony boiska do siatki wbiła natomiast Lara Dickenmann.

W drugiej połowie Szwajcarki wciąż przeważały, ale szczęście sprzyjało Polkom. Rywalki biało-czerwonych obijały słupki i poprzeczki, a jeżeli trafiały w światło bramki piłki zatrzymywała Katarzyna Kiedrzynek. W ostatnich minutach znów do ataku ruszyły Polki, ale drugiej bramki strzelić się już nie udało.

W wyjściowym składzie reprezentacji zagrały dwie piłkarki Medyka Konin – Sandra Sałata i Paulina Dudek. W drugiej połowie na murawie zameldowała się jeszcze Patrycja Balcerzak. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedziała natomiast Nikol Kaletka.

Po dwóch spotkaniach Polki zajmują trzecie miejsce w grupie z dorobkiem trzech oczek. Tyle samo punktów ma druga Białoruś, a liderem jest Szwajcaria z sześcioma oczkami na koncie. Kolejne spotkanie reprezentacja Polski zagra 24 listopada. Biało-czerwone zagrają na wyjeździe z Albanią.

Szwajcaria – Polska 2:1 (20’ Vanessa Bernauer, 39’ Lara Dickenmann – 34’ Ewa Pajor)

Szwajcaria: Gaëlle Thalmann - Noelle Maritz, Géraldine Reuteler (87’ Florijana Ismaili), Cinzia Zehnder, Ana-Maria Crnogorčević, Ramona Bachmann, Lara Dickenmann, Lia Wälti, Julia Stierli, (52’ Jana Brunner), Eseosa Aigbogun, Vanessa Bernauer (75’ Viola Calligaris).

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Paulina Dudek (46’ Martyna Wiankowska), Natasza Górnicka, Agata Guściora, Dagmara Grad, Sandra Sałata (73’ Gabriela Grzywińska), Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk, Agnieszka Winczo, Ewa Pajor, Agata Tarczyńska.