Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19088) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 18oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)

Puchar Europy Kadetów. Czwórka koninian wciąż w turnieju

Dodano: 23.09.2017 20:40
Źródło: LM.pl

O awans do 1/16 finału Pucharu Europy Kadetów walczyć będzie w niedzielę Marek Weiss, szablista KKSz Konin. Wciąż w grze jest również aż trójka szablistek.

Od soboty w Koninie trwa Puchar Europy Kadetów w szabli. W turnieju mężczyzn wciąż rywalizuje Marek Weiss. Najwyżej sklasyfikowany reprezentant KKSz Konin przeszedł fazę eliminacyjną. W 1/64 finału był rozstawiony i nie musiał walczyć. Jutro zaś czeka go pojedynek 1/32 turnieju. Koninianin zmierzy się z Rosjaninem Dmitrijem Nasonowem.

W turnieju wciąż walczy trójka szablistek KKSz Konin, które przeszły fazę eliminacyjną, a niedzielne zmagania pucharowe rozpoczną od 1/32 finału. Weronika Waleriańczyk zmierzy się z Amerykanką Abigale Parker. Z szablistką z USA walczyć będzie również Natalia Wysocka. Koniniankę czeka pojedynek z Kaitlyn Becker. Alicja Papuzińska walczyć będzie natomiast z Vallią Giovanelli.

W 1/32 finałów znalazła się łącznie piętnastka Polaków. Oprócz konińskich zawodników awansowali: Ewa Zając (TMS Sosnowiec), Julia Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy), Roksana Bartosz (Dragon Łódź), Natalia Gałecka (AZS AWF Warszawa), Emilia Rowińska (AZS AWF Warszawa), Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa), Jakub Broniszewski (MUKS Victor Warszawa), Krzysztof Kajor (Pałac Młodzieży Katowice), Rafał Gałecki (AZS AWF Warszawa), Bartłomiej Kluge (Dragon Łódź), Ksawery Czajkowski (Kolejarz 24 Katowice).

W turnieju kobiet cały czas w grze jest również cała europejska czołówka, która zgłosiła się do konińskich zawodów. Niespodzianek nie był również w turnieju męskim. Rankingowa jedynka i dwójka w postaci Magameda Khalimbekowa i Christophera Walkera pewnie awansowała do 1/32.

W niedzielę druga część zmagań Pucharu Europy Kadetów. Walki rozpoczną się od godz. 9.00, a na 18.00 zaplanowane są finały. Turniej rozgrywany jest w Ośrodku Szermierczym przy ul. Dworcowej 2a w Koninie. Wstęp wolny.

fot. archiwum

  • Puchar Europy Kadetów. Czwórka koninian wciąż w turnieju

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.