Dzisiaj jest niedziela 22 października 2017, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24104) SPORT FORUM FIRMY (5088) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
11 / 8oC
Pojutrzepogoda
10 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hubertus w Trójce. Była przejażdżka i tradycyjna g ... (6)Zapalili znicz pamięci przy pomniku rozstrzelanych ... (2)
jesteś tutaj: Strona głównaSportPrawdziwych mężczyzn (piłkarzy) poznaje się po tym ...

Prawdziwych mężczyzn (piłkarzy) poznaje się po tym jak kończą

Dodano: 26.09.2017 12:06

Po ostatnim spotkaniu Górnika Konin z Jarotą Jarocin na piłkarzy biało-niebieskich posypały się gromy. Dyskusja między zawodnikami a kibicami na trybunach trwała długo po ostatnim gwizdku. Punktem zapalnym była druga połowa sobotniego spotkania.

Zabójczy ostatni kwadrans

Taki scenariusz fani konińskiego Górnika widzieli w tym sezonie już kilkukrotnie. Górnik Konin remisuje lub prowadzi z rywalem przez większość spotkania. Przychodzi ostatni kwadrans meczu, koninianie zmieniają się nie do poznania i zaczynają tracić bramki. Ze starcia wychodzą bez punktów, ewentualnie z remisem. Tak było w meczu z KP Starogard Gdański (z 0:0 na 0:1 po golu w 77. minucie), z Kotwicą Kołobrzeg (z 0:0 na 0:2 po golach z 75. i 90. minuty), ze Świtem Skolwin (z 2:0 na 2:2 po golach w 73. i 90. minucie) i z Jarotą Jarocin (z 2:0 na 2:3 po golach w 67., 74. i 88. minucie).

Dwie statystyki potwierdzają obserwację kibiców, że Górnik Konin gra tylko do 75. minuty. Aż 31,6% straconych przez koninian bramek (najwięcej) padło właśnie w ostatnim kwadransie spotkania. Drugi zbiór danych - po tym, jak Górnik strzelał bramkę jako pierwszy, dwa mecze zremisował, a jeden przegrał. Ani razu koninianie nie zdołali utrzymać prowadzenia do końca spotkania. 

Psychika czy motoryka?

Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być dwa - brak koncentracji i odpowiedniego poziomu motywacji lub problemy kondycyjne. Trener Sławomir Suchomski wiedzy o przyczynach wcześniejszych porażek i remisów mieć nie może, ale na podstawie starcia z Jarotą stwierdza, że jest to raczej problem psychiki, a nie motoryki. - Prowadziliśmy 2:0, zespół uwierzył już, że ma trzy punkty, a później padła jedna bramka i podcięła chłopaków. To jest młody zespół, po kolejnych bramkach uszło z nich powietrze. Nie takie zespoły, jak Górnik Konin, stają w miejscu i tracą motywację. 

Ku wskazaniu na motywację i koncentrację skłaniają również inne statystyki. Drugim okresem, w którym Górnik Konin traci najwięcej bramek jest przedział między 30., a 45. minutą. Wtedy koninianie stracili aż 26,3% goli. Trudno podejrzewać, by już po zaledwie pół godzinie gry biało-niebiescy oddychali rękawami. Prędzej można spodziewać się, że myśli piłkarzy z Konina krążą już wtedy w okolicach szatni i odpoczynku, a nie boiska.

następna
strona 1/2


  • Prawdziwych mężczyzn (piłkarzy) poznaje się po tym jak kończą

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   obrona,   Sławomir Suchomski

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Jeden z lepszych artykulow jakie czytalem na lm,konkretnie i rzeczowo,jak jest a nie jak ma byc
Dodano: 26.09.2017 13:47    Przez: ~Olo
Bardzo ciekawa analiza, fajnie się czytało 👏👏👏
Dodano: 26.09.2017 12:44    Przez: ~Citizen
Bez sianka nie ma garnka !!! Potrzebny sponsor i to od zaraz żeby trochę wypełnił kasę klubu i przyciągną z 3 doświadczonych chłopaków którzy już lizli piłki na niezłym poziomie bez tego będzie ciężko się utrzymać
Dodano: 26.09.2017 15:29    Przez: ~Mirek
Jak zawsze ciekawe spostrzeżenia , które należy cenić . Wnioski , które tu się pojawiają powinny wielu otworzyć oczy i zadać sobie głębsze pytania przy wypisywaniu komentarzy po meczach Górnika w stylu "nie chce im się, są słabi, nie ma kto grać, głowa nie pracuje, trener się pogubił, ten czy tamten nie strzela " i takie tam , o tych komentarzach nienawistnych nawet nie wspominam. Pan redaktor tutaj otworzy oczy myślę wielu osobom i mam nadzieję, ze nadal możemy liczyć na podobne uwagi w przyszłości. W sporcie jak życiu problem może leżeć w jednej rzeczy, jednym zawodniku, pojedynczych decyzjach a może być sprawą bardziej rozwiniętą na którą składają się działania bieżące i decyzje z przeszłości. W Górniku na pewno jest wiele kwestii które wymagają poprawy, nie są to tragiczne problemy, w związku z czym można osiągnąć naprawdę szybką poprawę wyników w krótkim czasie.
Dodano: 26.09.2017 14:32    Przez: ~kibol

KOMENTARZE

Bardzo ciekawa analiza, fajnie się czytało 👏👏👏
Dodano: 26.09.2017 12:44    Przez: ~Citizen
Jeden z lepszych artykulow jakie czytalem na lm,konkretnie i rzeczowo,jak jest a nie jak ma byc
Dodano: 26.09.2017 13:47    Przez: ~Olo
Tak, bardzo trafne spostrzeżenia, zwłaszcza ostatnie zdanie ;)
Dodano: 26.09.2017 13:53    Przez: ~spadek
Jak zawsze ciekawe spostrzeżenia , które należy cenić . Wnioski , które tu się pojawiają powinny wielu otworzyć oczy i zadać sobie głębsze pytania przy wypisywaniu komentarzy po meczach Górnika w stylu "nie chce im się, są słabi, nie ma kto grać, głowa nie pracuje, trener się pogubił, ten czy tamten nie strzela " i takie tam , o tych komentarzach nienawistnych nawet nie wspominam. Pan redaktor tutaj otworzy oczy myślę wielu osobom i mam nadzieję, ze nadal możemy liczyć na podobne uwagi w przyszłości. W sporcie jak życiu problem może leżeć w jednej rzeczy, jednym zawodniku, pojedynczych decyzjach a może być sprawą bardziej rozwiniętą na którą składają się działania bieżące i decyzje z przeszłości. W Górniku na pewno jest wiele kwestii które wymagają poprawy, nie są to tragiczne problemy, w związku z czym można osiągnąć naprawdę szybką poprawę wyników w krótkim czasie.
Dodano: 26.09.2017 14:32    Przez: ~kibol
Ale wy brednie i wielkie bzdety piszecie ! Ci panowie nie maja po prostu umiejetnosci i serducha do gry na tym poziomie rozgrywek ! Oni nie zostali obdazeni przez los talentem pilkarskim a co najgorsze ze wydaje im sie ze sa na ta chwile najlepsi ! Szkoda i to wielka Szkoda ! ! !
Dodano: 26.09.2017 15:24    Przez: ~obserwator
Zgoda do gry w pile trzeba miec Serducho !
Dodano: 26.09.2017 15:27    Przez: ~kibic
To nie szachy !
Dodano: 26.09.2017 15:29    Przez: ~ccc
A pierwszą połowę to wygrywają bez ,,serducha i umiejętności " ?
Dodano: 26.09.2017 16:00    Przez: ~abc
Tak sie udaje !.odnies sie do tytulu attykulu kogo ? I po czym sie poznaje !
Dodano: 26.09.2017 16:50    Przez: ~aaa
Bez sianka nie ma garnka !!! Potrzebny sponsor i to od zaraz żeby trochę wypełnił kasę klubu i przyciągną z 3 doświadczonych chłopaków którzy już lizli piłki na niezłym poziomie bez tego będzie ciężko się utrzymać
Dodano: 26.09.2017 15:29    Przez: ~Mirek
co to za tytuł jacy meszczysni z nich są to przecież dzieci jeszcze
Dodano: 26.09.2017 17:30    Przez: ~jaja
Eee "meszczysna" BEZ JAJ !!!!! I któż tu jest dzieckiem. Buahahaha
Dodano: 26.09.2017 21:01    Przez: ~do jaja
Zajrzyj do słownika.! Wstyd!
Dodano: 26.09.2017 21:58    Przez: ~Lepiej zajrzyj do słownika!
byś się zdziwił jakie to dzieci by mogły ciebie zawstydzic z tym twoim podpisem jaja
Dodano: 26.09.2017 19:06    Przez: ~życie
Asystent jest to ogarnie temat to dobry fachowiec hahaha
Dodano: 26.09.2017 19:11    Przez: ~kibic
To jeszcze go nie wywalili,szkoda siana nie niego i jeszcze miesza.
Dodano: 27.09.2017 08:34    Przez: ~ziom
Fajna analiza. Panowie piłkarze pamietajcie, prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym jak konczą. Miejcie jaja i grajcie pełne 90 minut.
Dodano: 26.09.2017 19:17    Przez: ~Kibic
1 z 2
12>>