Dzisiaj jest sobota 22 września 2018, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22679) SPORT FORUM FIRMY (5223) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
13 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Lider zatrzymany! Czwarty mecz bez porażki Górnika ... (7)MZK Konin otworzył dzisiaj zajezdnię autobusową dl ... (4)

GPJK: Najlepsi żeglarze okręgu konińskiego już znani

Dodano: 26.09.2017 15:00
Źródło: LM.pl

23 załogi w ośmiu klasach rywalizowały podczas sobotnich Mistrzostw Okręgu o Puchar Prezydenta Miasta Konina. Były to przedostatnie zmagania żeglarskie w sezonie.

Pogoda w sobotę żeglarzom nie sprzyjała - choć było wietrznie to deszczowa pogoda. Mimo tego w rywalizacji postanowiły wziąć udział 23 załogi, a rywalizacja toczyła się w ośmiu klasach. Najliczniej obsadzona była klasa optimist, w której wystartowało sześć załóg. Zwyciężyła Anna Przybylska przed Kacprem Jakubowskim i Weroniką Degórską.

Po trzy załogi wystartowały w klasach turystycznych II i III. W tej pierwszej najlepszy był Rafał Wrzesiński, a na podium stanęli również Jacek Olejniczak i Marek Olkowski. W klasie turystycznej III zwyciężył Paweł Czajkowski, drugi był Krzysztof Nowakowski, a trzeci - Roman Latanowicz.  

W czterech innych klasach rywalizacja toczyła się w parach. Kategorię ankor wygrał Kacper Chmielewski przed Konradem Chodkiewiczem. Wśród omeg sport najszybszy był Maciej Hetke przed Mateuszem Ściborem. W klasie Turystycznej I zwyciężył Andrzej Kuberski, a drugi był Grzegorz Nowak. W rywalizacji open zwyciężyła Sylwia Szumniak przed Andrzejem Płóciennikiem.

Jedynym uczestnikiem rywalizacji w klasie omega turystyczna był Kamil Wiśniewski. Automatycznie został więc zwycięzcą tej klasy.

Regaty Mistrzostwa Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego o Puchar Prezydenta Miasta Konina były przedostatnimi zawodami w sezonie żeglarskim. 7 października na Jeziorze Pątnowskim rozegrane zostaną regaty Okręgowego Zakończenia Sezonu Żeglarskiego 2017. W listopadzie, tradycyjnie już po sezonie, odbędą się jeszcze Zimowe Regaty Barbórkowe. Sobotnie regaty oraz dwa starty, które czekają jeszcze na konińskich żeglarzy wchodzą w skład Grand Prix Jezior Konińskich.

   • GPJK: Najlepsi żeglarze okręgu konińskiego już znani
  • GPJK: Najlepsi żeglarze okręgu konińskiego już znani
  • GPJK: Najlepsi żeglarze okręgu konińskiego już znani
  • GPJK: Najlepsi żeglarze okręgu konińskiego już znani

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Widzę że idą wybory. Wiceprezydent nie jest żeglarzem. Ma parcie na szkło. Masakra.
Dodano: 27.09.2017 06:23    Przez: ~Lansior

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.