LM.plSportWymęczone trzy punkty, Sokół Kleczew wiceliderem III ligi

Wymęczone trzy punkty, Sokół Kleczew wiceliderem III ligi

Co najmniej do jutra do godz. 16.45 Sokół Kleczew będzie wiceliderem III ligi grupy drugiej. W sobotę drużyna Tomasza Bekasa pokonała u siebie KP Starogard Gdański 1:0.

Trzeci mecz z rzędu z beniaminkiem III ligi był dla kleczewian jednym z najtrudniejszych. Spotkanie nie obfitowało w sytuacje bramkowe i ostatecznie o końcowym wyniku zadecydował rzut karny, skutecznie wykorzystany przez Sokoła Kleczew.

W pierwszej połowie oba zespoły rzadko gościły pod bramką rywali. Ale to właśnie wtedy padła decydująca o ostatecznym wyniku starcia bramka. W 28. minucie jeden z zawodników gości zagrał ręką w polu karnym i arbiter bez wahania pokazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Jakub Groszkowski i było 1:0.

Kleczewianie mieli jednak duży problem z postawieniem drugiego kroku. Choć klarownych sytuacji bramkowych brakowało, to jednak co jakiś czas gospodarzom udało się przedostać pod bramkę KP Starogard Gdański. Żadna z tych akcji nie zakończyła się jednak prawdziwym zagrożeniem dla bramkarza gości.

Przyjezdni przez większość spotkania nie mieli okazji na strzelenie gola. Najlepsza trafiła się w 51. minucie, gdy po dośrodkowaniu z bramki wyszedł Hubert Świtalski. Decyzja bramkarza Sokoła okazała się jednak nietrafiona, piłka trafiła do Krzysztofa Rzepy, ten jednak w dogodnej okazji fatalnie przestrzelił.

W kolejnych minutach trener Tomasz Bekas postanowił wpuścić na boisko zawodników defensywnych. Na murawie zameldowali się Tomasz Kowalczuk, Wojciech Antczak i Tomasz Koziorowski. Sokół skupił się na obronie wyniku. - Liczyłem na to, że po ich wejściu uspokoimy grę, szczególnie po odbiorach. Nie do końca to wyszło, ale na pewno nie będę krytykował swoich zawodników publicznie - tłumaczył swoją decyzję po spotkaniu szkoleniowiec Sokoła.

W końcówce starcia znaczną przewagę zdobyli sobie goście, ale bramki zdobyć im się nie udało. Sokół wygrał 1:0 i trzeci mecz z rzędu wywalczył komplet punktów. Dzięki tej serii kleczewianie awansowali na drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów, stratą dwóch oczek do Świtu Skolwin i jednym meczem rozegranym więcej od rywali. Jeżeli w niedzielę zwycięstwa nie odniesie Bałtyk Gdynia, Sokół pozostanie wiceliderem co najmniej do następnej kolejki.

A najbliższe spotkanie kleczewian czeka już w środę. W ramach okręgowego Pucharu Polski Sokół zagra z Orlikiem Miłosław.

Sokół Kleczew - KP Starogard Gdański 1:0 (28&39; Jakub Groszkowski)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Michał Kozajda, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Arkadiusz Widelski, Jakub Groszkowski (59&39; Tomasz Kowalczuk), Joshua Kayode Balogun (78&39; Wojciech Antczak), Filip Brzostowski, Jakub Antosik (86&39; Tomasz Koziorowski), Arkadiusz Bajerski (70&39; Jan Paczyński), Łukasz Cichos.

KP Starogard Gdański: Łukasz Zapała - Daniel Katerla, Maksym Adamenko, Michał Wohlert (67&39; Sebastian Gwóźdź), Krzysztof Rzepa (74&39; Dawid Tomczak), Grzegorz Skórczewski (46&39; Sebastian Pacek), Karol Zieliński, Bartłomiej Kowalski, Damian Zagórski, Błażej Chouwer, Damian Rysiewski.