LM.plSportIskra Konin. Kuszyński i Kierejewski z Pucharami Prezydenta

Iskra Konin. Kuszyński i Kierejewski z Pucharami Prezydenta

Dwunastu reprezentantów Iskry Konin brało udział w weekend w Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanowa. Koniński klub na 31 drużyn wywalczył trzecie miejsce.

Po cztery medale w Ciechanowie wywalczyli Adam Kuszyński i Igor Kierejewski. Ten pierwszy z zawodników czterokrotnie stawał na najwyższym miejscu podium, wygrywając wyścigi na 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem klasycznym. Trzy złota zdobył natomiast Igor Kierejewski. Koninianin wywalczył pierwsze miejsce w wyścigu na 50 m m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym. Obaj zawodnicy sięgnęli również po Puchary Prezydenta Ciechanowa.

Na podium zawodów w Ciechanowie stawali również Maciej Tęcza i Klaudia Borkiewicz. Maciej zdobył złoto i srebro, natomiast Klaudia trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium.

Wszystkie te wyniki dały Iskrze Konin trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej na 31 drużyn. Kolejne zawody 7 października. W Poznaniu rozegrane zostaną Ogólnopolskie zawody pływackie o Puchar KS Warta Poznań.

Wyniki Iskry Konin:
Adam Kuszyński: 1. 50 m dowolny, 1. 50 m motylkowy, 1. 50 m grzbietowy, 1. 50 m klasyczny.
Igor Kierejewski: 1. 50 m dowolny, 1. 50 m klasyczny, 1. 100 m zmienny, 2. 50 m motylkowy.
Maciej Tęcza: 1. 100 m gzrbietowy, 2. 100 m klasyczny, 5. 100 m dowolny, 6. 100 m motylkowy.
Klaudia Borkiewicz: 3. 50 m dowolny, 3. 50 m grzbietowy, 3. 50 m motylkowy.
Borys Grabowski: 4. 50 m klasyczny, 5. 50 m motylkowy, 14. 50 m dowolny.
Kalina Krakowska: 4. 50 m motylkowy, 8. 100 m zmienny, 10. 50 m klasyczny, 25. 50 m dowolny.
Dominika Wesołek: 5. 50 m klasyczny, 5. 100 m zmienny, 6. 50 m grzbietowy, 8. 50 m motylkowy, 9. 50 m dowolny.
Maria Orłowska: 5. 50 m dowolny, 5. 50 m motylkowy, 6. 50 m grzbietowy, 20. 50 m klasyczny
Maksym Duras: 5. 50 m grzbietowy, 6. 60 m dowolny.
Jakub Gorzeń: 11. 50 m klasyczny, 12. 100 m zmienny, 16. 50 m grzbietowy, 27. 50 m dowolny.
Oliwia Janiak: 11. 50 m klasyczny, 21. 50 m grzbietowy, 32. 50 m dowolny.