LM.plSportPuchar Polski. Trzynaście bramek Sokoła, Górnik gra dalej

Puchar Polski. Trzynaście bramek Sokoła, Górnik gra dalej

Niespodzianka w Słupcy, pogrom w Miłosławiu, zgodnie z planem w Ostrowitem - tak w skrócie wyglądały trzy rozegrane spotkania ćwierćfinałów okręgowego Pucharu Polski.

Biało-niebiescy w Ostrowitem mierzyli się z zespołem z klasy okręgowej. Górnik Konin wygrał zgodnie z planem, strzelając trzy bramki. Zgodnie z zapowiedzą Sławomira Suchomskiego, w pucharowym meczu dostali szansę rezerwowi. Już w dwunastej minucie świetną szansę miał Dawid Przybyszewski, ale w sytuacji sam na sam trafił w słupek bramki rywali.

Pierwszy gol padł w piętnastej minucie - po dograniu z boku i wybiciu obrońcy piłka spadła pod nogi Krystiana Sobieraja, a ten dał prowadzenie Górnikowi. Czternaście minut później było 0:2, a z dystansu trafił Piotr Radoszewski. Wynik starcia w 55. minucie ustalił Jakub Matusiak.

Koninianie w półfinale zagrają z SKP Słupca. Drużyna Wojciecha Henke niespodziewanie pokonała Victorię Września 2:0. W pierwszej połowie kibice bramek nie oglądali, a na boisku przeważali goście. Po zmianie stron to słupczanie byli lepsi, strzelając dwa gole. Wynik otworzył Marcin Balalja, chwilę później drugiego gola strzelił Piotr Witowski.

Do prawdziwego pogromu doszło w Miłosławiu, gdzie Sokół Kleczew pokonał tamtejszego Orlika. W meczu padło aż trzynaście bramek i wszystkie autorstwa piłkarzy Tomasza Bekasa. Hat-tricka zanotowali Jan Paczyński i Jakub Groszkowski, a po dwa gole - Jakub Antosik i Filip Brzostowski. Po jednej bramce dołożyli Michał Wolinowski, Joshua Balogun i Jakub Dębowski.

Dla wieloletniego kapitana Sokoła Kleczew to powrót po groźnej kontuzji odniesionej w kwietniu podczas starcia z Elaną Toruń. Mecz w Miłosławiu był dla Jakuba Dębowskiego pierwszym rozegranym spotkaniem od czasu tamtejszego urazu.

Kleczewianie w półfinale zmierzą się ze zwycięzcą starcia Polonus Kazimierz Biskupi - Zjednoczeni Rychwał. Mecze półfinałowe rozegrane zostaną wiosną 2018 roku.

Czarni Ostrowite - Górnik Konin 0:3 (15' Krystian Sobieraj, 29' Piotr Radoszewski, 55' Jakub Matusiak)

Górnik Konin: Mateusz Koliński (45' Dawid Kołodziejczak) - Maciej Rojewski, Andrzej Górski, Mateusz Augustyniak, Igor Witczak, Piotr Radoszewski (45' Jakub Matusiak), Mateusz Majer, Krystian Sobieraj (45' Aleks Sieradzki), Dawid Przybyszewski (45' Kacper Zieliński), Mikołaj Karbowy, Paweł Błaszczak.

SKP Słupca - Victoria Września 2:0 (65' Marcin Balalja, 68' Piotr Witowski)

SKP Słupca: Szymon Szymański - Jakub Woźniak, Daniel Bednarowicz, Michał Dreczkowski, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Michał Lorencki, Marcel Koziorowski (89' Konrad Kobylarek), Piotr Witowski (75' Dariusz Gromanowski), Jakub Kwaśny, Marcin Balalja (77' Sebastian Raczkowski).

Orlik Miłosław - Sokół Kleczew 0:13 (15' Michał Wolinowski, 39' Jakub Dębowski, 48', 73', 85' Jan Paczyński, 51', 80', 83' Jakub Groszkowski, 58', 76' Jakub Antosik, 65', 70' Filip Brzostowski, 68' Joshua Balogun)

Sokół Kleczew: Adrian Szady - Michał Kozajda (6' Jakub Antosik), Mateusz Majewski, Robert Jędras, Arkadiusz Widelski (46' Jakub Groszkowski), Tomasz Koziorowski (60' Sebastian Śmiałek), Wojciech Antczak, Tomasz Kowalczuk (60' Filip Brzostowski), Michał Wolinowski, Jakub Dębowski (46' Joshua Balogun), Jan Paczyński.

źródło: gornikkonin.pl, sokol.kleczew.pl, własne