LM.plSportTurek. Od początku września nie ma lepszej drużyny w IV lidze

Turek. Od początku września nie ma lepszej drużyny w IV lidze

Sześć meczów, pięć zwycięstw i porażka - to dorobek Tura 1921 Turek od początku września. Beniaminek był w tym okresie najlepszą drużyną w IV lidze grupie południowej.

Seria Tura 1921 rozpoczęła się 9 września od zwycięstwa z Odolanovią Odolanów. W sobotę zespół Dawida Jóźwiaka dołożył do swojego dorobku już piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując na własnym terenie Rawię Rawicz.

Tym razem jednak wygrana nie przyszła turkowianom łatwo, a na pierwszego gola w meczu kibice musieli czekać aż do 69. minuty. W pierwszej połowie gospodarze mieli przewagę i sytuacje, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Najbliżej był Bartosz Kowalski, ale jego uderzenie po rzucie wolnym obronił Karol Danek.

O wiele więcej na boisku działo się po zmianie stron. W 69. minucie Tur 1921 w końcu otworzył wynik spotkania. Po dośrodkowaniu Beniamina Trzepacza piłkę głową uderzył Bartosz Grabowski i było 1:0. Druga bramka padła w 86. minucie. Tym razem podawał Bartosz Grabowski, a na listę strzelców wpisał się Dmytro Tovstopiat.

Gdy wydawało się, że Tur 1921 Turek wygra 2:0, gospodarzom w zdobywaniu goli postanowili pomóc piłkarze Rawii. W doliczonym czasie gry w polu karnym gości sfaulowany został Bartosz Grabowski. Najlepszy strzelec zespołu z Turku podszedł do jedenastki i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:0. Czerwoną kartkę za faul obejrzał natomiast Arkadiusz Wąchała.

Dzięki piątej wygranej z rzędu Tur 1921 wciąż plasuje się w górnej połowie tabeli. Zespół Dawida Jóźwiaka zajmuje piąte miejsce z dorobkiem osiemnastu punktów. Kolejne spotkanie już w najbliższy weekend. Turkowianie wyjadą do Kościana walczyć z tamtejszą Obrą.

Tur 1921 Turek - Rawia Rawicz 3:0 (69', 90'+ Bartosz Grabowski, 86' Dmytro Tovstopiat)

Tur 1921 Turek: Dariusz Brzostowski - Daniel Błaszczyk, Bartosz Kowalski (86' Jakub Lament), Mikołaj Czajka, Krystian Przybylak (75' Maciej Maliński), Michał Ignaczak (58' Dmytro Tovstopiat), Beniamin Trzepacz, Piotr Bieniek (88' Rafał Pietraszek), Adrian Fret, Bartosz Grabowski, Kuba Młynarski.

Rawia Rawicz: Karol Danek - Ahmed Abdullah, Jakub Borowczyk, Kamil Cheba (76' Arkadiusz Wąchała), Marcin Masełkowski (80' Oskar Maciejewski), Dominik Mucha (76' Szymon Zaborowski), Kamil Niedźwiedź (86' Patryk Skrzypczak), Patryk Siniecki, Tomasz Skrzypczak, Damian Walkowiak, Tomasz Wawrzyniak.

źródło: tur1921turek.pl