LM.plSportII liga. Historyczny punkt siatkarzy SPS Konspol Słupca

II liga. Historyczny punkt siatkarzy SPS Konspol Słupca

Wyrównane starcie zakończone minimalną porażką zanotowali w sobotę siatkarze SPS Konspol Słupca. Był to pierwszy, historyczny mecz słupczan w II lidze.

Na inaugurację SPS mierzył się na wyjeździe z Czarnymi Wirex Rząśnia. Choć rywalem był zespół doświadczony i ograny na II-ligowych boiskach, słupczanie byli blisko sprawienia niespodzianki już w pierwszej kolejce sezonu.

Pierwszy set należał do gospodarzy, choć już wtedy SPS Konspol pokazał, że jest w stanie nawiązać wyrównać grę z Czarnymi Wirex. Ostatecznie jednak to zespół z Rząśni był górą, wygrywając 25:15.

W drugiej części spotkania słupczanie pokazali już na co, ich stać.  Początek seta to przewaga SPS i szybkie prowadzenie. W połowie tej partii słupczanie prowadzili już pięcioma punktami. Później jednak beniaminek II ligi złapał zadyszkę, a gospodarze doprowadzili do wyrównania 21:21. SPS Konspol nie dał jednak wydrzeć już sobie wygranej, słupczanie zwyciężyli po nerwowej końcówce 25:23.

W trzecim secie znów swoją siłę pokazali gospodarze. Czarni Wirex prowadzili niemal od samego początku i nie oddali prowadzenia do samego końca tej części gry. Słupczanie przegrali seta 17:25.

Czwarty set również rozpoczął się dla słupczan źle, ale bardzo szybko SPS zdołał odrobić straty. W kolejnych minutach trwała wyrównana gra. Set rozstrzygnął się w ostatnich punktach. Od wyniku 17:19 słupczanie przeszli do 18:23, a ostatecznie SPS Konspol zwyciężył 25:22, doprowadzając do wyrównania w setach 2:2.

Piąty set rozpoczęli od prowadzenia goście, ale w kolejnych piłkach Czarni Wirex odrobili straty i w drugiej połowie seta wyszli na prowadzenie. Słupczanie starali się jeszcze gonić rywali i odrobili kilka punktów, ale ostatecznie przegrali seta 12:15, a cały mecz 2:3.

Porażka jednym setem spowodowała jednak, że SPS Konspol Słupca wyjechał z Rząśni z jednym oczkiem. - Mimo przegranej wracaliśmy do domu z podniesionymi głowami. Zdobyty na bardzo trudnym terenie punkt jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami. Daliśmy z siebie tyle ile w tym dniu mieliśmy, ale wiemy też, że są w naszej grze jeszcze rezerwy - podsumowywali spotkanie na oficjalnej stronie internetowej SPS Konspol Słupca członkowie sztabu szkoleniowego.

Po pierwszej kolejce zmagań SPS Konspol zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem jednego punktu. Kolejne starcie już w najbliższy weekend. Słupczanie podejmować będą LKPS Borowno.

Czarni Wirex Rząśnia - SPS Konspol Słupca 3:2 (25:15, 23:25, 25:17, 22:25, 15:12)

SPS Konspol Słupca: Kamil Ziętek, Wojciech Dziurkowski, Mikołaj Kurek, Damian Marcjan, Mateusz Wieczorek, Artur Helman, Przemysław Lisiecki, Sebastian Skierka, Michał Torzewski, Michał Janiszewski, Łukasz Kuczmaszewski, Mateusz Kubiński, Marcin Wlazik.

źródło: siatkaslupca.pl