LM.plSportKLTC Konin. Wicemistrzowie w konkurencjach nieolimpijskich

KLTC Konin. Wicemistrzowie w konkurencjach nieolimpijskich

Mateusz Sztrauch i Dawid Kuderczak wywalczyli tytuły wicemistrzów Polski podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Konkurencjach Nieolimpijskich.

Zawody rozgrywane były na torze w Pruszkowie w siedmiu kategoriach. Konińscy reprezentanci wystartowali w wyścigu punktowym, wyścigu na 500 m i scratchu. W dwóch z tych konkurencji koninianie wywalczyli tytuły wicemistrzów Polski.

Najlepszy wynik zanotował Mateusz Sztrauch w wyścigu na 500 m. Reprezentant KLTC Konin wywalczył drugie miejsce z czasem 34,915 s. Zwycięzca - Michał Gałka z UKC Copernicus/SMS Toruń - był lepszy od koninianina o zaledwie 0,007 s.! Dawid Kuderczak w tym samym wyścigu zajął trzynaste miejsce z wynikiem 36,310 s.

Kuderczak medal wywalczył natomiast w wyścigu punktowym. W wyścigu głównym zawodnik KLTC Konin zdobył 24 punkty. Taki wynik dał mu trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza Polski. Pierwszy był Dawid Pluta z UKS Koźminianka z dorobkiem 43 punktów, a drugi Radosław Lewandowski z ALKS Stal - Ocetix - Iglotex Grudziądz z 33 punktami na koncie.

Obaj zawodnicy KLTC Konin startowali również w scratchu. Piąte miejsce w tym wyniku zdobył Mateusz Sztrauch. Czternasty był natomiast Dawid Kuderczak.