LM.plSportCopacabana Konin. Trzy medale z MMP i Pucharu Polski

Copacabana Konin. Trzy medale z MMP i Pucharu Polski

Joanna Maciejewska, Marta Tomalak i Aleksandra Kubiak stawały na podiach VI Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet i Pucharu Polski Kadetek i Juniorek.

Dwa medale koninianki przywiozły z Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W kat. 51 kg trzecie miejsce wywalczyła Joanna Maciejewska. Reprezentantka Copacabany Konin wygrała walkę ćwierćfinałową, ale uległa swojej rywalce w półfinale i zdobyła ostatecznie brązowy medal.

W tej samej kategorii wagowej startowały Natalia Wojdak i Marta Kochańska. Obie pięściarki nie dostały się do strefy medalowej, plasując się odpowiednio na miejscach: 5-8 i 9-12.

Srebrny medal w kat. 69 kg wywalczyła Marta Tomalak. Koninianka w swojej kategorii miała tylko jedną rywalkę - Klaudię Sołtys z BKS Jastrzębie - z którą przegrała w finale, zdobywając jednocześnie drugie miejsce.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski startowała również Lidia Wojszkun. W kat. 60 kg koninianka zanotowała jedno zwycięstwo i jedną porażkę, zajmując ostatecznie miejsca 5-8.

Miejsca zajmowane przez konińskie zawodniczki pozwoliły zgromadzić Copacabanie Konin 60 punktów. W klasyfikacji drużynowej koniński klub uplasował się na trzecim miejscu. Pierwszy był BKS Skorpion Szczecin (126 pkt), a drugi SKSW Pomorzanin Toruń (61 pkt).

Jedną reprezentantkę Copacabana Konin miała natomiast w Pucharze Polski Kadetek i Juniorek. Aleksandra Kubiak wygrała swoją walkę półfinałową z Klaudią Płaczek (MLKS Sparta Złotów) i przegrała pojedynek finałowy z Patrycją Pelińską (Kaczor Boxing Team Wałbrzych). Te wyniki dały jej srebrny medal w kat. 64 kg.