LM.plSportPiłkarskie szachy zakończone jednym golem. Koniec passy Sokoła

Piłkarskie szachy zakończone jednym golem. Koniec passy Sokoła

Łukasz Włodarczyk przesądził losy sobotniego starcia Sokoła Kleczew z Kotwicą Kołobrzeg. Porażka 0:1 zakończyła serię czterech zwycięstw z rzędu drużyny Tomasza Bekasa.

Sobotni mecz był wspaniałym widowiskiem, ale głównie dla smakoszy piłkarskiej taktyki. Oba zespoły prezentowały na murawie wysoką kulturę gry, piłka płynnie krążyła od nogi do nogi, a liczba niedokładnych zagrań była niewielka. Widać było, że gra zespół z czołówki III ligi z drużyną, która jeszcze w zeszłym sezonie rywalizowała w wyższej klasie rozgrywkowej.

Paradoksalnie jednak, te piłkarskie szachy zabiły dużo piłkarskich emocji. Klarownych sytuacji było jak na lekarstwo, bo oba zespoły skutecznie neutralizowały swoje poczynania w ofensywie. W pierwszej połowie lepsze sytuacje stworzyli sobie kleczewianie. W dziewiętnastej minucie po dalekim wybicu Huberta Świtalskiego blisko sytuacji sam na sam był Arkadiusz Bajerski, ale dobrze z bramki wyszedł golkiper gości.

W 31. minucie Sokół do siatki Kotwicy trafił. Po rzucie wolnym celnie główkował Łukasz Cichos. Sędzia bramki jednak nie uznał, bowiem dopatrzył się pozycji spalonej.

Po zmianie stron przewagę, nie tylko na boisku, zdobyli przyjezdni Kołobrzegu. Najpierw na trybunę zajmowaną przez fanów Sokoła wpadli kibice Kotwicy. Chwilę później padł natomiast gol. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę w bramce umieścił Łukasz Włodarczyk.

Jak się okazało to wystarczyło, by z Kleczewa wywieźć trzy oczka. Sokół przegrał pierwsze spotkanie od ponad miesiąca. Zespół Tomasza Bekasa spadł na trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Kolejny mecz w przyszłą sobotę. Sokół zagra na wyjeździe ze Świtem Skolwin.

Sokół Kleczew - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (67&39; Łukasz Włodarczyk)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Arkadiusz Widelski, Michał Kozajda, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Tomasz Kowalczuk, Joshua Balogun (46&39; Jakub Groszkowski), Filip Brzostowski (64&39; Wojciech Antczak), Arkadiusz Bajerski (72&39; Jan Paczyński), Jakub Antosik, Łukasz Cichos (75&39; Tomasz Koziorowski).

źródło: własne/sokol.kleczew.pl