Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportPierwsza porażka Tura 1921 od ponad miesiąca. Lepsza Obra

Pierwsza porażka Tura 1921 od ponad miesiąca. Lepsza Obra

Nie udało się Turowi 1921 przedłużyć swojej serii wygranych spotkań do sześciu meczów. W sobotę zespół Dawida Jóźwiaka uległ na wyjeździe Obrze Kościan 1:3.

Turkowianie w sobotę mierzyli się na wyjeździe ze swoim sąsiadem w tabeli. Jak przystało na drużyny zajmujące podobne miejsca, gra była wyrównana i przez długi czasi na boisku utrzymywał się remis. W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli gospodarze, Tur 1921 nastawił się na grę z kontry i obronę. To działało - Obra nie była w stanie sforsować defensywy gości i do przerwy oba zespoły bezbramkowo ze sobą remisowały.

Wynik 0:0 utrzymywał się również przez długą część drugiej połowy. Impas przełamał w 71. minucie Dawid Ratajczak, celnie uderzając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Już pięć minut później padł drugi gol, tym razem jednak trafili zawodnicy Tura 1921. Na listę strzelców wpisał się Michał Ignaczak.

Rozstrzygające były ostatnie minuty starcia. Najpierw w 85. minucie uderzał Dawid Ratajczak, do odbitej piłki dopadł jeszcze Piotr Sznabel i dał ponowne prowadzenie Obrze. W doliczonym czasie gry wynik starcia na 3:1 ustalił Szymon Słoma.

Była to pierwsza ligowa porażka Tura 1921 Turek od początku września. Zespół Dawida Jóźwiaka zakończył tym samym passę pięciu wygranych meczów z rzędu. Turkowianie zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli z dorobkiem osiemnastu punktów, mogą spaść jeszcze o jedną pozycję jeżeli w niedzielę w meczu Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Victoria Ostrzeszów nie padnie remis.

Kolejne spotkanie przed Turem 1921 w przyszły weekend. Beniaminek IV ligi podejmować będzie Victorię Września.

Obra Kościan - Tur 1921 Turek 3:1 (71' Dawid Ratajczak, 85' Piotr Sznabel, 90'+ Szymon Słoma - 76' Michał Ignaczak)

Obra Kościan: Jan Wojnowski- Dawid Jarka, Mariusz Józefiak, Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Igor Rudawski (84' Szymon Słoma), Piotr Sznabel, Dawid Ratajczak, Maciej Przewłocki (77' Michał Gelert) , Filip Tylczyński (62' Daniel Tomaszewski), Jakub Płotkowiak (46' Maciej Pierzyński).

Tur 1921 Turek: Dariusz Brzostowski- Daniel Błaszczyk (63' Krystian Przybylak), Bartosz Kowalski, Mikołaj Czajka, Jakub Lament, Beniamin Trzepacz (89' Szymon Izydorczyk), Piotr Bieniek (60' Maciej Maliński), Adrian Fret (73' Michał Ignaczak), Bartosz Grabowski, Rafał Pietraszek, Kuba Młynarski.

źródło: obra.koscian.pl