LM.plSportCzarna seria trwa. Górnik już na dobre outsiderem III ligi

Czarna seria trwa. Górnik już na dobre outsiderem III ligi

To miał być mecz, który zdefiniuje pozycję Górnika w następnych tygodniach. Koninianie z GKS Przodkowo przegrali, co oznacza, że na dobre zadomowili się w strefie spadkowej III ligi.

Drużyna z Przodkowa przed meczem z Górnikiem Konin zajmowała szesnaste miejsce w tabeli, czyli pierwsze, które obecnie zagrożone jest spadkiem. Biało-niebiescy, którzy w tym sezonie jeszcze nie wygrali mieli duże szanse na zakończenie fatalnej serii dziewięciu spotkań bez zwycięstwa na koncie.

Tak się jednak nie stało, a już pierwsze minuty starcia w Przodkowie pokazały, że GKS wcale nie będzie łatwym rywalem dla Górnika. Gospodarze objęli prowadzenie już w dwunastej minucie. Po zagraniu piłki ręką GKS otrzymał rzut karny, który na bramkę zamienił Patryk Brzeski.

Drugi cios nadszedł zaledwie dziesięć minut później. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska do bramki Górnika trafił Adam Gołuński. Nadzieję koninianom jeszcze przed przerwą dał jeszcze Maciej Adamczewski, strzelając kontaktowego gola.

W drugiej połowie koninianie naciskali, próbując doprowadzić do remisu, ale GKS przed tymi atakami skutecznie się bronił. Najlepszą okazję w 50. minucie miał Mateusz Majer, ale jego uderzenie świetnie obronił golkiper gospodarzy. Sam GKS mógł jeszcze dobić biało-niebieskich w końcówce starcia, ale w sytuacji sam na sam górą był Dawid Kołodziejczak. Więcej bramek już nie padło, Górnik przegrał w Przodkowie 1:2.

Była to siódma porażka zespołu Sławomira Suchomskiego w bieżącym sezonie. Górnik okupuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem trzech oczek, stratą już sześciu punktów do piętnastego GKS Przodkowo i jednym meczem rozegranym mniej od reszty stawki. Kolejne starcie już w przyszłą sobotę. Biało-niebiescy podejmą Elanę Toruń.

GKS Przodkowo - Górnik Konin 2:1 (12' Patryk Brzeski, 22' Adam Gołuński - 43' Maciej Adamczewski)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Łukasz Wesołowski, Bartosz Andrzejewski (73' Mateusz Augustyniak), Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski, Mateusz Majer, Krystian Sobieraj (60' Aleks Sieradzki), Kamil Zieliński (77' Jakub Matusiak), Dawid Przybyszewski (68' Paweł Błaszczak).

źródło: gornikkonin.pl